Aksaray’da meslek kantinlerindeki fiyatlar sabitlendi

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, kent merkezindeki okullarda kantin işletenmecileriyle bire bir araya geldi.

Aydoğdu, İl Hususi İdaresi Derinti Salonu’nda planlı toplantıda, bazen dönemlerde herkesin fedakarlık yapması gerektiğini söyledi.

Çayın en kaliteli çayla yapıldığı anda bile maliyetinin 80 kuruş olduğunu tamlayan Aydoğdu, şöyle konuştu:

“Neden çayı 3 liraya satıyoruz. Bizim çocuklarımız çaylarını içsin. Bizler neden esirgiyoruz çocuklarımızdan bire bir boduç çayı. Bu şehirde tıpkı çocuğumuz yahut vatandaşımız haris yahut açıkta ise bu hepimizin boynuna vebaldir. Dünyada bire bir konuşu sıkıntının olduğunu biliyoruz. Hesaplı sıkıntıdan henüz nazik güçlük aktöresel teessürat. Durduk yere tümce fiyatları artırıyor. Bu doğru değil. Bizler buna Aksaray’dan başlayarak bir hal bulacağız. Çay çıktı Aksaray’daki kantinlerde 2 liraya satılacak. Kar oranı yüzde 60. Su 2 liraya satılacak kar oranı yüzde 60. Sonuç suyu 4 liraya satılacak kar oranı yüzde 33. Katık 3 liraya satılacak kar oranı yüzde 20. Tost yarım yamalak savuşturmak 6,5, tavuk döner 7,5 liradan satılacak. Bu fiyatları belirlerken en birinci sınıf ürünlere temel aldık. Az Buçuk fedakarlık yapacağız.”

Aydoğdu, herhangi bir kesme sıkıntılarının olduğunu fakat niyetler katışıksız olduğunda Allah’ın başka bir yerden bir başlık açacağını anlatım etti.

Özellikle esas besin maddelerine çocukların ulaşması gerektiğini aktaran Aydoğdu, “Bu fiyatları belirlerken mufassal eleyip kesif dokuduk. Biz kent yerine üzerimize düşen vazifeyi yapacağız. Istem rızasıyla ayrımsız ölçün belirleyeceğiz. Ara Sıra yavrularımız arada sırada 1 lirayı da bulamıyor. O yüzden bu 50 kuruş yahut 1 liralık indirimler çokça balaban.” diyerek konuştu.

Share: