Kılıçdaroğlu: Erkek Kemal’in Şehre Ziyaretini Ajite Etmek İçin, Seçme Yeri Bunlarla Donatmışlar.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, yarınki Elazığ programı üzere bu tün kente geldi ve reklam panolarına asılan deniz hırsızı afişlerin önünde foto çektirerek bu duruma aksülamel gösterdi. Bu fotoğrafı paylaşan Kılıçdaroğlu, “Bay Kemal’in şehre ziyaretini teşvik etmek için, değme yeri bunlarla donatmışlar. Sizinle bizim aramızda bire bir ana ayırt var. Biz vatanseveriz, siz ise fikir için beher şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Malatya’daki programlarını tamamlayarak, yarın Elazığ’da yapacağı musahabe ve ekip toplantısı amacıyla bu tün kente geldi. Reklam panolarına asılan ve öğür aleyhine, batıl mesajlarla hazırlanan korsan afişlerin önünde fotoğraf çektirerek bu duruma aksülamel gösterdi.

Kılıçdaroğlu, korsan afiş uğrunda çektirdiği fotoğrafı içtimai medya hesabından, bu duruma tepki göstererek paylaştı.

Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Erkek Kemal’in şehre ziyaretini ateşlendirmek amacıyla, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde tek umursamam Saray provokasyonlarını; ancak elem olan madde şu ki, bu berduş provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin hangi olacağını kimesne düşünmüyor.

“YURTTAŞLARIMIZA HAKARETLER ETMEYE, AYRIŞTIRMAYA DERECE Mİ ULAN SARAY?”

Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Az Buçuk daha koparmak hırsızlamak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya ayar mi lan saray? Gözünüz ne devir doyacak sizin? Üç günce, hepimizin fakat naçar olduğu bu dünyada, bu çekişme hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

“BİZ VATANSEVERİZ, SİZ İSE OY İÇİN TEMAS BİR ŞEYİN MÜBAH OLDUĞUNU DÜŞÜNEN FIRSATÇILAR”

Sizinle bizim aramızda bir ana ayırt var. Tığ vatanseveriz, siz ise fikir amacıyla her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler fikir amacıyla ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!

“İNADINA DERI İLE TIRNAK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ. İNADINA HELALLEŞECEĞİZ”

Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına birey cana, müşterek olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize felek olacak göreceksiniz. İnadına cilt ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına hep beraber, bütün bu arada.”

Share: