Kayseri Fahri Firez Kuruluşları Derneği depremi değerlendirdi

Kayseri Fahri Kültür Kuruluşları Derneği Başkanı Ahmet Taş, kuruluşa ilişkin sivil sosyete kurumlarının sarsıntı bölgelerini görüşme ederek, sivil cemiyet ve yerli yöneticilerle görüştüğünü bildirdi.

Dernek binasında planlı matbuat toplantısında konuşan Taş, bölgedeki depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılandığını, bazı yerlerde ticaretin ve hayatın normale dönmeye başladığını görmekten kıvançlı kaldıklarını belirtti.

Kayseri’ye gelen tahminî 50 bin depremzedenin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla da Vilayet, belediyeler, üniversiteler ve sivil topluluk kuruluşlarının çalışmalarına bitmeme ettiğini aktaran Taş, şöyle konuştu:

“Kayseri’da İncesu ve Hacılar ilçelerimiz merkezli 4 şiddetinin üstünde depremlerin yaşanması Kayseri halkımızı nazik endişeye irsal etti. Halkımıza önceki olsun dileklerimizi bildiriyoruz. Ayrıca Kayseri’mizin forma ve ilçelerinde yapılan tetkik ve denetimlerde 500’den fazla binanın pahal hasarlı, yüzlerce binanın birlikte itidalli ve belli belirsiz hasarlı olduğu çıkışlı kurumlarca tespit edilmiş bulunmaktadır.”

Taş, depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi üzere himmet gösteren yardım kuruluşlarının temsilcilerine teşekkürname ettiğini sözlerine ekledi.

Share: