Kas hastası dinç depremzedelere “içtenlikle” arkalama ediyor

Ahali beyninde adale erimesi namına bildik Limb Girdle Musküler Distrofi (LGMD) hastası veteriner doktor Mustafa Münevver, ayrımsız müzaheret kuruluşunda fahri kendisine fariza alarak yardımları paketliyor.

Altı yaşında LGMD hastası olduğunu öğrenen Aydınlık, yüzme kursları ve değişik spor aktivitelerine katılarak hastalığının olgunluk hızını düşürdü.

Uludağ Üniversitesinde eğitim görürken okkalı dahi olsa yürüyebilen Münevver, üniversite yıllarında bir nice yardım kuruluşunda gönüllü olarak görev aldı.

Kastamonu İl Tarım Müdürlüğüne 8 kamer geçmiş baytar doktor adına atanan 29 yaşındaki Entelektüel, iki sene önce hastalığı ilerlediği için akülü dil kullanmaya başladı.

Akrabalarında de LGMD hastası mevcut Aydın, yardımseverliği ve say azmiyle yakınlarına eş oluyor.

Mesai saati bitince depremin evvel gününden bu yana Kastamonu İnsan Doğruluk ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Arkalama Derneği’ne revan Vazıh, gece geç vakitlere kadar depremzedeler için yardımları paketleyip ürünleri ayrıştırıyor.

Kültürlü, AA muhabirine, iki yıldır yürüyemediğini söyledi.

Gönüllü kendisine faaliyetlerde bulunmaya çalıştığını tamlayan Kültürlü, “İşten çıktıktan sonraları eve geçiyorum. Evden sonraları İHH’nın oluşturduğu ekibe dahil oluyorum. Elimden geldiğince arkalama ediyor ve kol arkadaşlarımla sunturlu arkadaşça ediyoruz. Dostane ederken depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarına dayanarak burada aceleci tıpkı şekilde paketlemelerimizi yapıyoruz.” dedi.

“Depremzede kardeşlerimiz bizden yardım bekliyor”

Vazıh, iki yıldır akülü vasıta kullanmasına rağmen kendini sakat hissetmediğinin altını çizerek, “Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ve bu şekilde insanlara faydalı olabileceğimi ayrıca kat sayı olabileceğimi düşünüyorum. İHH’nın gönüllüsü değilim ama candan fahri olarak geldim ve faaliyetlere katılıyorum. Elimden geldiğince da yardım etmeye çalışacağım çünkü oradaki kardeşlerimiz bizden arkalama bekliyor.” ifadesini kullandı.

İHH Başkanı Boy Bos Horuz ise afetin meydana geldiği günden bugüne bölgeye arkalama faaliyetlerini bitmeme ettirdiklerini kaydetti.

Kastamonu’da iri aynı müzaheret seferberliği oluştuğuna vurgu işleyen Horuz, “Tekerlekli sandalyeli Mustafa ağabeyimiz gelişim çıkışlarında bizlere apotr oluyor. Gücünün yettiğince gerek sahada lüzumlu vakfımıza gelişim çıkışlarında geliyor. Allah ondan razı olsun. Mustafa üzere nice kardeşlerimiz, ağabeylerimiz sebebiyle bir iştiyak zinciri oluşuk oluyor afetzedelere. Bu kabilinden ağabeylerimiz sebebiyle bu afeti dahi inşallah atlatacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Share: