Karslı besicilerden depremzedelere 300 küçükbaş ve 4 kocabaş efsanevi bağışı

Kars’ın Kağızman ilçesinde besiciler, hareket bölgesindeki vatandaşlara destek olmak için 300 küçükbaş ve 4 büyükbaş hayvan bağışında bulundu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut depremlerin ardından afetzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sunmak amacıyla başlatılan kampanyaya ilçedeki besiciler dahi bindi verdi.

Kağızman Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Ekincilik Müdürlüğü ekipleri, köylerde bağışlanan hayvanları topladı. Afiyet kontrolleri yapılan 300 küçükbaş ve 4 büyükbaş hayvan çalmak amacıyla Erzurum Ten ve Balık Kurumuna gönderildi.

Burada kesilecek hayvanların etleri hareket bölgesine gönderilecek.

Hayvan bağışına öncülük eden köylülerden Mehmet Yılmaz, AA muhabirine, depremzedelere bindi için köylerden yapılan küçükbaş ve büyükbaş hayvan bağışını topladıklarını belirterek, “Bugün ilişki günü, Cenabıhak zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızın yardımcısı olsun. Dedelerimden, dayılarımdan, amcalarımdan ve teyzelerimden herkesten Allah razı olsun. Hayvan Bilimi kesimlerinin ardından bölgeye gönderilecektir.” diye konuştu.

Kağızman Ekincilik Odası Başkanı Sülhettin Günday de toplanan hayvanları Erzurum’a götürüp kestireceklerini ve oradan de hareket bölgesine götüreceklerini söyledi.

Share: