“Kadıköy panteri” Pancu, kaleye geçtiği 10 dakikayla anılmaktan rahatsız

Bozuk Rumen futbolcu Daniel Pancu, Beşiktaş oyuncusuyken 18 sene önceki Fenerbahçe ile oynadıkları derbi maçın akıbet 10 hızlı hızlı, kırmızı iri gören file bekçisi Cordoba’nın hesabına kaleye geçmesiyle hatırlanmaktan tasalı olduğunu söyledi.

Futbolculuk kariyerinde Süper Lig’dahi Beşiktaş ve Bursaspor formalarını bile giyen ve şu an Romanya 20 Yaş Şeş Milli Takımı’nı işveren ustalık yönetmen Pancu, “WinterLeague Convention Hosted by Antalyaspor (WL Convention)” organizasyonu üzere geldiği Antalya’birlikte, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Türkiye’yi ikinci vatanı olarak gördüğünü rapor eden Daniel Pancu, anılarını hatırladıkça bahtiyar olduğunu dile getirdi.

Çarkıt Rumen futbolcu, Beşiktaş’ın 17 April 2005’te Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda 4-3 kazandığı ve siyah-beyazlıların o dönemki kalecisi Oscar Eduardo Cordoba’nın 80. dakikada kırmızı deneyli görmesiyle hesabına geçtiği ve kendisine “Kadıköy panteri” lakabının takıldığı maçın hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

“O maçı iyice kazandık. Tabii burada ayrımsız şey yayımlamak istiyorum. Futbolseverlerin yalnız beni o mücadelede kaleye geçmemle hatırlamalarından rahatsızım. Beşiktaş amacıyla haddinden fazla cesim gollere imza attığımı unutuyorlar. Kaleye geçtim, topun nereye geleceğini güya hissediyordum. Kaleci kabilinden anılmaktan hoşnut değilim. Elan eke goller attım. Benim yerim santrfordu, kalecilik değildi.”

Bökelik yarışında Galatasaray’ı avantajlı buluyor

Süper Lig’i yakından strateji ettiğini belirten Pancu, şampiyonluk tahmininde bulundu.

Daniel Pancu, Spor Toto Süper Lig’in 18. haftasında oynanan Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi deplasmanda 3-0 yendiği derbi mücadelesini dahi izlediğini bildirerek, “Galatasaray, bu galibiyetle mefret aynı üstünlük sağladı. Iri ihtimalle bu zaman Galatasaray böke olabilir.” ifadesini kullandı.

Okan Ekşimsi’un başarısından bahtiyar

Pancu, eski bando arkadaşlarından bazılarının zaman teknik müdürlük yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Süper Lig’birlikte 17. haftada oynanan Galatasaray- MKE Ankaragücü karşılaşmasında Okan Ekşimsi ile Ömer Erdoğan’ı beceri direktör olarak gördüğü amacıyla iri mutluluk yaşadığını vurgulayan Daniel Pancu, “Okan Ekşimsi, Başakşehir’üstelik bökelik yaşadı. Eski bando arkadaşım Okan Buruk’un gür yerlere geldiğini yolmak beni mutlu ediyor.” dedi.

“Morutan dönerse elan gani başarım gösterecektir”

Rumen teknikçi, ülkesinden akıbet dönemde Türkiye’ye gelen kâh futbolcuların beklenen performansı sergileyememesini değerlendirdi.

Romanya’da şu anda futbolda düşüş olduğunu savunan Pancu, “Bizim zamanımızdaki eski jenerasyon namevcut. Alexandru Cicaldau, Olimpiu Morutan onlar ilk defa daraç dışına çıktılar. Print bir devir geçirdiler. Haddinden Fazla gençler, biraz sabırlı olmaları gerekiyordu. Morutan, şu anda İtalya’dahi çok mebzul zaman geçiriyor. Morutan Türkiye’ye dönerse, çok elan gür takat sınırı gösterecektir.” açıklamasını yaptı.

“Lucescu, Beşiktaş’ta kalsaydı haddinden fazla liyakatli olacaktı”

Pancu, Romanyalı teknik adam Mircea Lucescu’nun Türkiye’de birlikte kendini ispatladığını söyledi.

Lucescu’nun 2003-2004 sezonunda Beşiktaş’tan kalkmak zorunda kalışını “günah” yerine yorumlayan Pancu, “Lucescu haddinden fazla kudretli bir sarıklı. Real Madrid, Barcelona kabil takımları dahi çalıştırabilirdi. Ihtimal dahi Beşiktaş’ı üzülerek bıraktı. Lucescu Beşiktaş’ta kalsaydı, kesinlikle çokça muvaffakiyetli olacaktı. Hemen Türkiye’üstelik değil, Avrupa’da dahi yenilmeyecek çok iyi bando kuracaktı.” diyerek konuştu.

Romanyalı maharet direktör, futbolculuk döneminden bu yana hakem kararlarının tartışıldığına belen ederek, “Hakemlerle ilişik ayrımsız ülkü Romanya’birlikte üstelik var. Bu tartışmalar tek ant bitmez.” diyerek yanıtladı.

Share: