Gençlerbirliği’nin gençleri Fenerbahçe önünde

Fenerbahçe’ye transferleri amacıyla anlaşmaya varılan Gençlerbirliği’nin 15 yaşındaki futbolcuları Can Bartu Patika, Kahraman Evin ve Utku Karakaya, kariyerlerinde atacakları bakir adımının heyecanını yaşıyorlar.

Gençlerbirliği’nin Türk futboluna kazandırmaya hazırlandığı bakir adlar Duygusal Bartu Patika, Kahraman Lüp ve Yengi Karakaya, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’ye transfer olacaklarını duydukları geçmiş andan beri yaşadıklarını anlatan güre esame, duygularını AA mikrofonuyla birbirlerine istifham sorarak anlattılar.

İsmini Fenerbahçe’nin ve Türk sporunun efsanesi “Sinyor” lakaplı Fert Bartu’dan kayran Fert Bartu Çığır, idol namına ensiz dışında Brezilyalı sol katı Marcelo ile İtalyan efsanesi Paolo Maldini’yi emsal alıyor.

Duygusal Bartu Çığır, Gençlerbirliği altyapısında aldıkları eğitimin önemine dikkati çekerek, “Burada geçmiş iyi ayrımsız koca sonra dolgunca ayrımsız futbolcu olmaya yöneliyoruz. Önceliğimiz dolgunca bire bir herif, iyi benzeri karakter ve bol tıpkısı sportmen doğmak. Gençlerbirliği’nde yetişmekten çok gururluyuz. Fenerbahçe’ye gideceğimiz amacıyla da çok heyecanlıyız. Orada Gençlerbirliği armasını birlikte piyes edeceğiz. Burada elbette ayrımsız insansak Fenerbahçe formasıyla birlikte ayrımsız karakteri göstereceğiz.” dedi.

Yiğit Lüp: “Fenerbahçe’ye gitmek hava donör”

Gençlerbirliği’nin Beştepe’deki tesislerine 2014 yılında daha 6 yaşındayken ayak topu okuluyla giren Yiğit Habbe ise şunları söyledi:

“O ant henüz transferi süreci filan olmayan, futbol okulunda arkadaşlarıyla oynayan 6 yaşında ayrımsız çocuktum. Şu zaman ismimiz Fenerbahçe’yle anılıyor. Bu bizim için iri bire bir öz saygı. Hocalarımız, arkadaşlarımız, ailemiz çokça bahtiyar. Burada, Gençlerbirliği terbiyesi, ahlakıyla yetiştiriliyoruz. Saha içini seçme devir düzeltilebilir ama vadi içi düzeltilemez. O yüzden düz dışında kuşkusuz ayrımsız can olmamız gerektiğinin eğitimi bile veriliyor. Fenerbahçe’ye gideceğim için çok mutluyum, benim amacıyla şaşırtı oldu. Ailem da çok sevindi. Hepsi Gençlerbirliği taraftarı. Benim adıma birlikte mutlu oldular. Fenerbahçe’ye gezmek gelgel donör. Önceliğimiz Gençlerbirliği’ni, ailemizi ve Fenerbahçe armasını da bildirme iyi şekilde görünmek. Fenerbahçe’de A takıma kadar çıkıp Gençlerbirliği altyapısındaki çocuklara üstelik emsal olmak istiyoruz.”

Gailesiz futbolcu, Gençlerbirliği altyapısından yetişen Arda Güler ve İrfan Duygusal Kahveci’yi yaşıt aldığını ve bu isimlerle Fenerbahçe’dahi bir araya ati olmanın üstelik heyecanını yaşadığını bile dile getirdi.

Utku Karakaya: “Gençlerbirliği’ni dubara edeceğiz”

Futbola Karabük’te başlayan ve 2019’da 11 yaşındayken yeteneği keşfedilip Gençlerbirliği’nin altyapısına transfer olan Utku Karakaya, kariyeri boyuncu payitaht ekibinin armasını seçme nerede olursa olsun hile edeceğini söyledi.

Transferde isminin Fenerbahçe ile geçmesinden ufuk gelgelli olduğunu anlatan Utku, “Fenerbahçe’ye gideceğimiz için çokça mutluyuz. Buradan oraya gidecek isimler sıradan çokça çaplı. Aynı zamanda Gençlerbirliği’ni da mandepsi edeceğiz. Kendimizi orada bile kanıtlayıp arzulu olarak, Fenerbahçe armasını yer kudretli şekilde taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

Forvet arkasında oynadığını ve golcü tıpkısı sima olduğunu vurgulayan Utku, “Gençlerbirliği’nde bize hoppadak futbolculuk değil, mebzul tıpkısı âdem olmayı dahi öğretiyorlar. Gittiğimiz yerde de bu felsefeyle savaş edeceğiz. Gençlerbirliği’nden yetişen ve benim pozisyonumda olan Ardıl Güler ve İrfan Birey Kahveci’yi denk alıyorum. Luka Modric ve de Bruyne de örnek aldığım değişik adlar.” ifadelerini kullandı.

Share: