İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 yaşama hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 kişi yaşamını yitirirken 360 emanet birlikte yaralandı. Saldırılarda birçok çatı bati hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Medya Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında can kayıpları ve oluşan maddi hasara ilgilendiren etraflı bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze arasında varılan ateşkesin ardından paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin da yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 hayat yaralanırken, 7 can yaşamını yitirdi. Eğlek Yunus’ta 6 güç hayatını kaybederken, 30 yaşama üstelik yaralandı. Ahali Wista ve Gazze’bile 131 hayat yaralandı, 13 dirilik hayatını kaybetti ve sunu çok birey kaybının yaşandığı Kuzey Gazze’üstelik 18 yaşama yaşamını yitirdi, 151 sevimli üstelik yaralandı.18 GÖZ TAMAMEN YIKILDI, 1675 HANE HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, balaban çapta maddesel hasarı dahi birlikte getirdi. Hep 18 göz saldırılar sonucu tamamen yıkıldı. 71 basamak ağırbaşlı hasar alarak kullanılmaz ayla gelirken, 1675 bölük birlikte kısmi namına hasar gördü. Sunu aşkın konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü nahiye ise Gazze oldu.

Share: