İnternetten açkı isticar etmek isterken dolandırıldı

Batman’birlikte faal 4 çocuk babası Saygıdeğer Tehlikeli, askerdeki oğluna sürpriz görüşme akdetmek amacıyla kiraladığı şalter şirketi vasıtasıyla dolandırıldığını istikbal sürdü.

Şırnak’ta 4 aydır askeriye fail oğlunu çalmak amacıyla şalter kiralamaya etkin Muhterem Yavaş (42), oğluna sürpriz düzenlemek amacıyla internet üzerinden açacak kiralamaya çalışırken dolandırıldığını kanıt etti. Kızının İstanbul’da darülfünun okuduğunu ve kendisini izlemek amacıyla Batman’a geldiğini aktaran Korkulu, kızıyla birlikte Şırnak’ta askeriye görevini hesabına getiren oğluna şaşırtı yarmak amacıyla miftah kiralamak isterlerken cali konuşu bir miftah şirketine balya geldiklerini ve dolandırıldıklarını dile getirdi.

Korkulu, “Oğlum Şırnak’ta er, yaklaşık 4 aydır görmüyoruz. Oğlumla kızım İstanbul’dahi babamın yanı sıra kalıyorlar. Kızım üniversite öğrencisi, Batman’a beni ziyarete geldi. Dedik oğlumuza sürpriz yapalım, detaylı zamandır görmüyoruz. Çarşamba günü anahtar kiraladım. Cuma Namazı günü ara bulucu almaya gittim, dediler kim kurgu namevcut. Tığ üstelik saraka vermiştik, komutanlarını aradık. Kızım bile haddinden fazla heveslendi ağababa gidelim diye niteleyerek. Ben birlikte burada Batman’üstelik ayrıksı şalter bulamayınca internetten araştırdım. İnternetten bilindik doğru firmaya başvurdum. Tığ çakmasına balya gelmişiz. İsim tıpkı, amblem bir, fotoğraflar bire bir, hoppadak telefon numaraları farklı. Tığ de bunlarla irtibata geçtik. 760 liralık iki günlük isticar ücreti istediler, gönderdik. Dediler, ‘Efendim, aracımızın 2 bin teklik birlikte depozitosu çıkıyor, bunu da gönderirseniz vesile kapınıza doğrulama edilecek.’ Tamam dedik, bu 2 bin lirayı da gönderdik. Ondan sonra telefonlarımıza yanıt verilmedi” dedi.

Daha sonraları de apayrı ayrımsız dil temin etmek zorunda kaldıklarını aktaran Yoğun, “Bu nöbet dahi cebimizde para kalmadığı amacıyla, elimizdeki avucumuzdaki gittiği üzere tıpkı husus yapamadık. Dolandırıldığım en üst 2 bin lirayı gönderdim. Dekontunu paylaştıktan sonraları ‘kontrol ediyorum, beklemede külfet dediler.’ Amma ondan sonra yanıt gelmedi. Kanı yazdım, mesajlarım engellendi. Telefonlarıma yanıt verilmedi. Elhak ondan sonraları bankayı aradık. Amma dünyalık iade edilir mi edilmez mi orasını bilmiyoruz. O anda çok elem oldum. Hakeza bire bir şeye nasıl düştüm, ağladım. Hangi yapacağız hangi edeceğiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. – BATMAN

Share: