İki öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisinden içli afiş

ELAZIĞ’dahi, yetiştirdiği 2 öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisi ve çalıştırıcı Fatih Sayer (45), şehit ve gazi yakınlarına ücretsiz hizmet veriyor. Sayer, salonun camına de ‘Bu salonda şehit yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ yazılmış afiş astı.

Kentte, Akpınar Mahallesi’nde spor salonu işletmecisi ve antrenör Fatih Sayer, 2016’dahi yetiştirdiği öğrencilerinden Asteğmen Ömer Baydilli, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde kontrol noktasına bombalı araçla yapılan saldırıda şehit olduktan bilahare şehit yakınlarına ve gazilere ücretsiz hizmet vermeye başladı. Sayer, salonun camına üstelik ‘Bu salonda martir yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ afişi astı. Ası, görenleri duygulandırırken, Sayer’in yetiştirdiği aynı diğer öğrencisi Piyon Teğmen Canbert Tatar birlikte 2020’birlikte Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen kat taharri devriyesi sırasında meydana mevrut patlamada şehit oldu.

‘HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ’Şehitlerin ve gazilerin haklarını ödeyemediklerini ifade fail Sayer, “Bu salonda martir yakınlarına ve gazilerimize bakım etmeye çalışıyoruz. Daha öncesinde üstelik bu icraat kâh hareket yerlerinde vardı. Gazilerimizin şehitlerimizin hakları ve emekleri maddesel veya manevi hiçbir şekilde ödenemez. Onlar, canları ve kanlarıyla karşılık ödediler. Bizim onlardan benzeri ümit içerisinde olmamız kavisli evet. Bu uygulamanın Elazığ ve özge illerimizde bile yaygınlaşmasını istiyoruz. Zira, onlar gepegenç hayatlarını verdiler. Ailelerini çocuklarını geride bıraktılar. Burada askeri ve polis güçleri okullarına binin üzerinde mektepli hazırladım. Şu zaman görev eden öğrencilerim var. Burada yetiştirip hazırladığım 2 şehidim var. Bu uygulamadan belde vatandaşlardan, askerlerden ve polislerden çok olumlu tepkiler alıyorum. Kapının önünden geçe yazıyı görenler, arzu gelerek teşekkürname ediyorlar. Kimileri çayımızı içiyor, kimileri ise teşekkür ederek gidiyor. Bu bize haysiyet veriyor. Fakat martir ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Aileleri olsun, çocukları olsun haklarını bize helal etsinler” dedi.’BURASI KENDİ YERİMİZ GİBİ’Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde martir olan Güllabi Uzman Çavuş Yaşamış Faruk Salgar’ın ağabeyi Gökhan Salgar dahi, “2016’nın serencam aylarında Fatih hocayla tanıştık. O dönemden beridir vuzuh duruluk spor salonuna geliyorum. Böyle ayrımsız aplikasyon olduğunu dahi Elazığ’da ilk defa burada gördüm. Bura zat yerimiz ve evimiz gibidir. Birkaç misil ben ücret konusunu kendisine açtım. Sevap vermeyi teklif ettim. Fakat beni ayrıksı spor salonuna yönlendirdi. Bize, ‘Sizin bedeliniz ödenmiştir. Siz bilirsiniz, süzülmek istemiyorsanız gelmeyebilirsiniz’ dedi. Ben yıllardır aleniyet mesafe gelirim buraya. Canım sıkılınca da dirimlik öz içerim. Şehitlik fena hâlde bire bir derece. Kardeşim kadar binlerce martir var. Hepsinin mekanı behişt olsun” diye konuştu.Share: