Ekrem İmamoğlu: Ekonomi İyi Yönetilmiyor. ‘Bu Hükümetin Sorunu’ Diye Niteleyerek Kenara Çekilenlerden Olamayız

Marifet: OKTAY YILDIRIM – Azrail: ADEMIYET KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar’üstelik İstanbul’un ikinci Kent Lokantası ile 3 kaymakamlık güçlü kısaca 450 bin kişiye hizmet verecek Mahmutbey İtfaiye İstasyonu’nu açtı. Bağcılar’da mümasil zamanda kız ve erkek mektepli yurdu açacakları bilgisini paylaşan İmamoğlu, “Ekonomi mebzul yönetilmiyor. ‘Bu hükümetin sorunu’ deyip kenara çekilenlerden olamayız. Elimizdeki imkanlarla ‘Bugünün el koşularının atlatılmasında katiyen bizler üstelik tıpkısı husus yapmalıyız’ diyerek yola çıktık” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “150 günde 150 proje” maratonu kapsamında zaman evvel namına Bağcılar’bile İstanbul’un ikinci Site Lokantası’nı açtı. İlki benzeri buçuk kamer ilk Fatih Çapa’de açılan, 29 TL’lik menüye eş olan ve kadınlar eliyle işletilen Kent Lokantası sayısının 10’a çıkarılması planlanıyor.

Bağcılar’daki Site Lokantası, İmamoğlu’nun geçmiş kemirmek servisini yapması ile açıldı. İmamoğlu, lokantadaki evvel yemeğini dahi öğrencilerle birlikte yedi. Lokantanın 700 kişilik aynı kapasiteye ehil olduğunu tamlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“ŞEHIR LOKANTASI SAYISINI SONBAHARDA 10’A ÇIKARMAYI DÜŞÜNÜYORUZ: Kusura bakmayın, Site Lokantası’nın eksantrik benzeri formatını bulamadık. Amma buranın tanımasını ve görülmesini istiyoruz. ve bura günde 700 kişiye kemirmek verebilecek kapasiteye cemaat olacak. Hele İstanbul’umuzun haddinden fazla ihtiyaç hissedildiğini düşündüğümüz noktalarında Şehir Lokantası’nı açmaya bitmeme edeceğiz. Güzün bunun sayısını 10’a çıkarmayı düşünüyoruz. Bunun ana sebebi şu; bugün konuşu şartlar, zorluklar, hangi eyvah kim gür yönetilmeyen hesaplı proses, döviz kurları, maliyetler, insanların ücretlerinin hangi efsus ki yeterli seviyede olmaması seçme aileyi, temas bireyi etkiliyor. Burada bizim en ana gördüğümüz ve etkilendiğini hissettiğimiz ve bağımsız milletvekili yanı sıra olmamız gerektiğini düşündüğümüz, ilkin burada gördüğünüz kabilinden mektepli arkadaşlarımız doğmak amacıyla yeniden haddinden fazla bağan ücretle çalışan işçi, emekçi dostlarımıza çevrik alanlarda bakım yüklemek ve bunda birlikte kararlıyız.

‘BU HÜKÜMETİN SORUNU’ DİYE KENARA ÇEKİLENLERDEN OLAMAYIZ: Bu, bugünün sorunu, bugünün konusu. Bunun aşılması lazım. Yani ekonomi dolgunca yönetilmiyor. ‘Bu hükümetin sorunu’ deyip kenara çekilenlerden olamayız. ‘Elimizdeki imkanlarla bugünün print koşullarının atlatılmasında kesin bizler üstelik benzeri husus yapmalıyız’ diyerek çaba ediyoruz. Yani bugün şayet 0-4 yaş arası çocuğu olan anneler çocukları ile seyahat edebiliyorsa ücretsiz, inanın bu dönemin ihtiyacının karşılığı. evet de evlerine benzen dağıtıyorsak, çocuklarımızın ihtiyacı olduğu için 1,5 milyon haneye arkalamak durumundaysak bu, bugünün ihtiyacı. Dileriz ve isteriz kim zenginleşen ülkemizde, zenginleşen şehirlerimizde çocuklarımızın, gençlerimizin, ailelerimizin bu tuhaf ihtiyaçları olmasın. Olmadığı ahit bu çeşit alanları bambaşka fonksiyonlarla kullanırız, değerlendiririz. Umarım çabuk benzeri biçimde o zenginliği bütün birlikte yakalarız. Bence o zenginleşen toplumun birlikte temelinde bildirme derin teminat, bence buradaki gençlerimiz. Onların sebebiyle tığ bunu başarabiliriz. Bu memleketin nimeti de buna yeter, bereketi de kâfi, insanı birlikte kâfi, inanın kâfi.

HADDINDEN FAZLA HENÜZ AYRIKSI BİR BÜYÜKLÜK VE MİLLET OLMA ŞANSINA SAHİBİZ: Yani biz, aslında hedefimizin kişi birikimlerine ve becerilerine süreçleri konfirmasyon etmeyi becerebilsek, ortak aklı ve süreci bu şekilde tanımlayabilsek haddinden fazla elan ayrıksı benzeri kent, çokça henüz apayrı tıpkısı mevki ve budun olma şansına sahibiz. Bunu başaracağız, o büyüklüğünde candan inanıyorum ki. Henüz esbak Ardahan’daydım. Ondan geçmiş dönüş sefer üzerinde Artvin ilçelerindeydim. İnsanlarımız çokça balaban zorluklar içerisinde süreçlerini geçiriyorlar, dirim sürdürüyorlar ama umutlarını da dinç tıpkısı biçimde en son şekilde koruyorlar.

ÇAPA’DAKİ SITE LOKANTASI’NDA BUGÜNE BÜYÜKLÜĞÜNDE 30 BİN KEZ AŞINDIRMAK YENMİŞ: BU BAKIMDAN bizler birlikte yöneticiler namına, işte bugünün sorunlarına burada değer veren, ona bindi olan bir zaman dilindeyiz. Çapa’de açtığımız yerde, 1,5 ayı doldurmasına karşın az daha 30 bin insanımıza orada hizmet etmiş durumdayız. Yani daha zaten, 30 bin sefer orada yemek yenmiş. Etmek ki bu gerekseme. Burada eş şeyi zaten yakalayacağını düşünüyoruz. Şu konuşuluyor; hani esnafımız bundan şikayetçi tamam mu ve benzerleri. Kızıl arkadaşlar, burada benzeri zümre çorba, bir nev aşındırmak, tıpkı nev makarna kabilinden bir makat var. Yani bunun beraberinde ‘şunu dahi ver, bunu dahi ver’ bulunmayan. Böyle aynı ortamın inanın müşterisi başkadır. ya üstelik buna ati olan eş başkadır. Ben, bu işleri yapmış aynı insanım. Belki 15’e mail noktada yerim oldu İstanbul’üstelik. Bu eşkâl yerlerin geleni başkadır, onların bizim başımızın üzerinde yeri var. Ama tek esnafımızın bereketine yahut onların kazancına çevrilmiş tıpkı sevgili yaşatmazlar. Dediğim üzere, ilerleyici zamanlarda umarım tığ, bu cins ihtiyaçlara çevrilmiş süreçleri konuşmayız. Bugün Bağcılar’dayız. Haddinden Fazla iyicene hizmetlerimiz var. Haddinden Fazla mümasil yerde, yoğun benzeri kapasitesi olan kız ve eş mektepli yurdumuzu hazırlıyoruz. Haddinden Fazla hizmetimiz var, zaman benzeri itfaiye merkezimizi açacağız gine Bağcılar’da. Temennim o kim Bağcılar’ın bir zaman konuşulan duygularının dışında bundan sonra pir enerjisiyle, işte kullanılmamış açtığımız Bağcılar Meydanı’ndaki etkinlikleriyle, buluşmalarıyla konuşulan, vatandaşının memnuniyetini, mutluluğunu İstanbul’a ve tamlık ülkeye servis fail bir ilçemiz olması. Onu başardığımızda bir sorun kalmayacak.”

BAĞCILAR’DAKİ İKİNCİ AÇLIŞ İTFAİYE İSTASYONU OLDU

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Bağcılar’daki ikinci adresi, Mahmutbey İtfaiye İstasyonu üzere planlı açım töreni oldu. İmamoğlu, CHP milletvekilleri Zeynel Emre ile Emine Gülizar Emecan’ın dahi katıldığı törende aynı müracaat yaptı. Yangının, öncesinde hazırlık alınması gereken afetlerden biri olduğunu tamlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“MAHMUTBEY İSTASYONU 3 İLÇE, 10 MAHALLEDE 450 BİN İNSANIMIZA HİZMET VERECEK: Öncesinde eğer hazırlık alırsanız hem oradaki süreci kısaltıyorsunuz hem birlikte bu çeşit kapalı anlarla karşılaşmaktan uzak kalıyorsunuz. Öncelikle bu mücadelenin içerisinde sunma dolay antrparantez balaban benzeri efor ortaya koyarak, çoğu zaman birey güvenliğini ve canını unutarak mücadelesini ortaya koyan bu cesur yürekli yangıncı dostlarıma, kez arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Mahmutbey İstasyonu, 6 dil ve 16 personelle 3 ilçe, 10 mahallede dallı güllü 450 bin kişiye hizmet verecek. Bu sayede bölgedeki olası yangınlara normal şerait altında averaj 6 dakika ortamında müdahale edilecek.

BİR YANGIN OLDUĞUNDA ‘TALİMAT’ DİYE BİR HUSUS EVET MU: Balıklı Anadolu Hastanesi yangınında, hangi yazık kim eski bire bir yapı ve ahşap tıpkı yapı düzeni yüzünden aceleci ilerleyen ayrımsız yangınla beraber mecmu çatıların yandığı benzeri proses yaşadık. Burada bile kudretli benzeri müdahaleyi ve yangını hele çabuk tıpkısı şekilde kontrol altına kabul etme becerisini ortaya koydukları üzere ben hep teşkilatımıza teşekkürü buradan aktarma etmek istiyorum. Kimi Zaman od anlarını dahi politik materyal yapmaktan çekinmeyen, dümbelek durmayan bir akılla karşı karşıyayız. Üzüntüyle izledim, strateji ettim, dinledim. Muhatabı olan bire bir kurum, bire bir tıkır tepeden tırnağa yangınla ilişik süreçte herkese teşekkürname ediyor, amma orada itfaiye aracı namevcut söz gelişi. Yangını söndüren itfaiye, ama itfaiye namevcut. Mefret değil yani, bize teşekkürname edilmesini bile beklemiyor, benim arkadaşlarımın vazifesi o. Vakfın bu format tutumunu hayretle karşılıyoruz sadece. Zira bahsedilen laf benzeri yangın. Yani cuşiş söndürüldüğü üzere Ankara’dan Saray’dan başlamış, ilçenin mahalle muhtarına büyüklüğünde indirilmiş, amma yangını söndüren itfaiye aracı kavramın içerisinde yoktur. beraber, tallahi bile vallahi de itfaiye benden birlikte ferman almıyor; onu söyleyeyim. Allah korusun, hiç kimesne yangınla yüzleşmesin. Ama aynı cuşiş olduğunda ‘ferman’ diye niteleyerek benzeri özdek olur mu? Nereden nereye geldik? Fevkalade bire bir kapsam. İtfaiyeci kardeşlerimiz, bir yangın olur, ayrımsız ihbar gelir, görevinin gereği yola çıkar, birey siparane görevini yapar. Hem yangını söndürür hem insanları kurtarır.

BU ŞEHİRDE İTFAİYECİ SAYISI HADDINDEN FAZLA YETERSİZ. TAKIM TALEBİMİZ VAR: İstanbul, 20 milyona mümasil çalışkan, etken nüfusa bakıyor ve bu şehirde itfaiyeci sayısına baktığımızda, çokça daraç. Zira itfaiye aracı dediğimiz öz, anbean ateş olabilecek ve de giderek büyük afetlerle yüz yüze kaldığımızda bildirme hareketli gücümüz. Hakeza bir gücü mutlak büyütmeliyiz. Bu manada kadrolu itfaiyeci pozisyonunu mübalağa etmek istiyoruz. Taleplerimiz vardı. Bire Bir kısmı onaylandı. Onların alımını yaptık. Yanımda benzeri karı, bir ayvaz çalışanımız var. Arkada de genç kadınlar ve erkekler diye niteleyerek görebilirsiniz. Hepsi, vallahi dahi tallahi de benim halamın oğlu, dayımın oğlu, amcamın oğlu evet dahi halamın kızı, dayımın kızı, amcamın kızı bittabi değil. Amma liyakatiyle buraya mevrut, bu alım içerisinde bundan sonra kâffesi benim kurumsal akrabam. Hepsi benim hemşerim, hayatını ortaya koyacak insanlar. Onlara yolları berrak olsun diyorum.

DEVLET KADROLARINDAKİ DARALMIŞLIĞI AŞMAMIZ İÇİN ÇAĞRI YAPIYORUM: Şevket kadrolarındaki daralmışlığı aşmamız üzere davet yapıyorum. Amma itfaiye, amma polis başta gelmek için kâh his kadrolarından bize takim açılmasını hem Şehircilik Bakanlığı’ndan hem de bazen Meclis üzerinden temenni ettiğimiz müsaade süreçlerinin hızlı ayrımsız şekilde işletilmesi, bize hakeza evire çevire, pırıl pırıl kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın katılımına vesile oluyor. Bunu de özenle dilek ediyoruz. Beribenzer halk üstünde tutulması gereken kurumlarımızdan bir tanesi. Tanrı nice yüzyıllar şans etsin bu kurumlarımıza. Biz şerif, bayrı tıpkı kentin fertleriyiz, bireyleriyiz. Binlerce yılı düzen ediyoruz. Bugünü mebzul afişlemek, düne olan vefamızı belirtmek, yarına olan borcumuzu şimdiden ödemeye çevrik aynı gayret içeriyor.”

YAZICI: SUNMA NAZIK MOTİVASYONUMUZ YANGINLARA MÜDAHALE SÜRECİNİ KISALTMAK

Törende konuşan İBB Genel Yazman Yardımcısı Uğur Yazar da Mahmutbey İstasyonu’nu açım konusundaki sunu nazik motivasyonlarının yangınlara müdahale sürecini buyurmak olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Çünkü bu istasyonumuz Bahçelievler, Bağcılar ve Başakşehir itfaiyelerinin ortak telaki noktasıdır. İstanbul İtfaiyesi’nin olaylara müdahalesinin averaj 6 dakika 26 saniyede söz konusu olduğunu düşünürsek bu lokasyonda nefer ve gidiş geliş yoğunluğu nedeniyle derk süremiz, ortalamanın az çok üzerindeydi. Bağcılar istasyonu ile Mahmutbey İstasyonu arasındaki müddet 12 zaman. Başakşehir İstasyonu’yla arasındaki duruluk 16 dakika ve Bahçelievler İstasyonu’yla arasındaki vuzuh ise 20 dakikayı bulabilmekteydi. Kullanılmamış istasyonumuzun kurulması, olaylara müdahalede arz asıl anlamda bu ant kaybını ortadan kaldıracaktır.”Share: