İHH’nin Kilis’teki lojistik merkezinden deprem bölgesine yardım kolileri gönderildi

İnsan Türe ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca, “Ramazan Hayata Artağanlık” programı kapsamında hazırlanan yardım kolileri, rüçhan namına yer sarsıntısı bölgelerine lağvolmak üzere Kilis’ten yola çıktı.

Vakfın basın sorumlusu Yakup Alaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 yıldır ramazan çalışmaları kapsamında hayırseverlerin desteğiyle organize ettikleri yardımları gerekseme sahiplerine ulaştırdıklarını belirtti.

Yardımları bu sene hele depremden etkilenen illere yönlendirileceklerini aktaran Ala, kolilerle 5 kişilik bire bir ailenin benzeri maaş gıda ihtiyacının karşılanmış olacağını belirtti.

Toplam 65 bin koliden oluşan önce partinin gönderildiğini tabir eden Alaca, hedeflerinin 250 bin aileye ulaşmak olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin birlikte Afrika ve Orta Şark ülkelerine üstelik yardımları ulaştıracaklarını nâkil Alacalı, “Hareket bölgelerinde ramazanda zahir iftar sofralarımız kurulacak. İnsanlara bu kötü olayları sohbet etmek üzere muadele ile çalışacağız. Çocuklara üstelik kortej hediyelerini ulaştırarak bu zehir afetin izlerini inşallah unutturacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: