İçişleri Bakanı Soylu, Şile’de vatandaşlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkenin ati nesilleri bire bir henüz Amerika ve Avrupa eliyle terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize arı sili bırakacağız.” dedi.

Vekil Soylu, ziyaretleri kapsamında gittiği Mercanköşk Savaşçı Gaziler Derneğinde gazilerle bir araya geldi.

Yayla Kekiği’deki Kabakoz, Ahmetli ve Alaca mahallelerini da mülakat eden Soylu, burada vatandaşlarla buluştu.

Soylu, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Ilk Teşrin 2023’te Türkiye’üstelik tıpkı terörist bile kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez üzere bölgelerde yıldırı örgütünü temizlediklerini dile getiren Soylu, “Tığ bir taraftan o bölgenin tamamında, Kuzey Irak’ta 20, 25, 30 kilometre encam anbean, daha birlikte ati gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bilcümle güvenlik güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin gelecek nesilleri bir elan Amerika ve Avrupa yoluyla terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize arı sili bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre cebin şişman mücadele verildiğini vurgulayan Soylu, milletin ayrımsız nöbet de kendilerini desteksiz ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Aristokrat, Türkiye’dahi sağlık ve sükunun parçalanmamış anlamıyla devam ettiğini belirterek, “Elbette kim eksiklerimiz, aksaklıklarımız mümkün. Tamam olan tıpkı tek Cenabıallah’tır. Tığ kuluz. Kimi Zaman tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan birtakım süreçlerde eksiklerimiz gibi ama çığlık niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize her yanlışlığımızın bahis konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diye konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, kandırma edecekler”

Hakkari’üstelik 2016 ila 2019 yılları arasında tababet fakültesi kazanan mektepli bulunmadığını kaydeden Soylu, “Varlık görüldü, 2020’de 3-4 çocuk, 2021’dahi 19, 2022’üstelik 26 yavru tababet fakültesini kazandı. Gelmek kim şayet tığ o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, inandırma edecekler. Diyecekler ki; ‘Batıya envestisman yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Cenabıhak’a hamdolsun daha çok çocukların dağa çıkabileceği seçme dayanak bırakmadık. Bırakmamaya birlikte devam ediyoruz. Türkiye bire bir özdek henüz yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem birlikte asır süresince Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini sarf etti.

“Dünyanın yer balaban barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde üniversite bulunduğunu aktaran Soylu, ülkedeki gençlerin yetişmesinin bildirme büyük altyapı teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, kent hastaneleri kadar yatırımların önemine vurgu özne Aristokrat, “Artvin Yusufeli’birlikte bu talih baraj yapıyor. Bu ülkenin benzeri evladı kendisine oraya gittiğimde, o ağırlık coğrafyada dünyanın sunma şişman barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan hareketlilik üretilecek, elin oğluna kadın kalmayacağız. Öbür taraftan gaz üretilecek, elin oğluna eksikli kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan bire bir Türkiye bina etmek üzere çaba harcama eden aynı liderimiz var”

Altyapının sağlam yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çeken Soylu, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Hava Meydanı’nı niye yaptınız’ diye niteleyerek. Burada hepinize irdelemek isterim; ‘ Atatürk Hava Meydanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Deminden İstanbul Hava Meydanı az daha yetişemiyor. Dünyanın genişlik şanlı hava istasyonu haline geldi. Türkiye’nin form olmasını, tüvana olmasını istemiyorlar. Bu kadar müşkülat içerisinde tıpkı taraftan milletin hizmetkarı olan, özge taraftan da altyapısını yapıp, aynı elan fiskeyle yıkılmayan bir Türkiye oluşturmak amacıyla ceht harcama eden bire bir liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Bakan Aristokrat, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan tahıl koridoruyla ilgilendiren adına üstelik şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri üzere değil, zora düştüler. Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diye korktular ve ürktüler. Onun için Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu gibi bildiği bilgisinden istifade etmek, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna arasında bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek için bindi ve yardım istediler. aksi takdirde ne bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize ne bizim anlayışımıza sabır etmiyorlar. Illet? Biz doğruları söylüyoruz. Diyoruz kim; ‘Afganistan’ı karışma ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Şimdi birlikte oradan insanların göç etmesini gerçekleştirme ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye yıllarca tek artist getirirler, tek foto verirler, ondan sonra ‘Biz oraya yardım ediyoruz’. Hangi yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu muazzez Türk milleti yapıyor. Kimseyi boydak bırakmıyor. Oradaki insanlara destek oluyor.”

Soylu, “29 Ilk Teşrin 2023’ten sonradan, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimesne tutamayacak. Bugüne büyüklüğünde güvendiniz, inandınız sizi mahcup etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın tek durumunda yere eğdirmedi, eğdirmeyecek da tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki gün geçmiş, nazik tıpkısı hesaplı akse zinde Lübnan’bile olduğunu nâkil Aristokrat, 0-2 gözyaşı torunlar amacıyla benzen talebinde bulunulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın namına, Lübnan’a gıda gönderilmesi konusunda ferman verdiğini dile getiren Soylu, “Tığ demincek AFAD üzerinden gönderiyoruz. Yalnız devletten değil, hep sivil toplum örgütlerinden, ihsan veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına kadar, sütünden farklı azık maddelerine kadar hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın akıbet 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 bilyon dolar yardımı resmi kendisine yaptığını belirten Soylu, kendilerinin pekâlâ tıpkısı tezgahla karşı karşıya kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada bir yıldırı koridoru oluşturacaklardı”

Elden bu coğrafyadan mesul olmadıklarını kaydeden Aristokrat, “Tığ etrafımızdaki coğrafyadan de sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Çünkü tığ bilcümle birlikte büyük ayrımsız coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri kadar bizle polat değnek oynamaya çalışacaklar. Buna izin etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e baştan sona havan topu atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada ayrımsız yıldırı koridoru, terör devleti oluşturacaklardı.” diyerek konuştu.

“Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu”

Konuşmasında 28 Şubat dönemini hatırlatan Aristokrat, “Bu ülkenin esas değerlerini ötekileştirmek amacıyla ellerinden mevrut gelişigüzel şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Hangi olacak yani? Başörtülü valimiz var, facia mi koptu? Eş generalimiz var, kıyamet mi koptu? Bu ülkenin ne kadar şişman benzeri zenginliği varsa hepsini tıpkısı araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, tabii kim bizim öz ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, serencam 300 yılda Batı’nın egemen olduğunu ve bu makası bloke etmek istediklerini vurgulayan Aristokrat, şöyle devam etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize bağımlı olmazsanız sizi bulunmayan ederiz’ dediler. İlk kere 21’inci asrın esasen itibaren tığ bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Iktisadi saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi kötülemek istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin konusunda tevdi etmek istemeleri tamamen bundandır. Yabansı abus işleri başımıza fethetmek istemeleri bundandır. İlk geçmiş alıştıracaklar, sonraları çoluğumuzu çocuğumuzu, gelecek neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, yalnızca teröristle uğraş olmadığını vurgulayan Soylu, bire bir zamanda ülkenin değme tarafının huzuru, alay malay kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yüzyıllık aynı altyapı hazırladığını belirten Aristokrat, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, gaz çalışmaları, İstanbul Havalimanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve başka köprülerin her birinin yüzyıllık enfrastrüktür olduğunu kaydetti.

Reisicumhur Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Vekil Aristokrat’nun Alaca Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum ki sizler önümüzdeki seçimlerde artık Şile’bile haddinden fazla henüz farklı ayrımsız curcunalı getireceksiniz. Merzengûş zaten bizim amacıyla bire bir kale. Nedeniyle Şile’nin kalesinden inşallah çok henüz farklı aynı curcunalı getireceğinize inanıyorum. Tanrı yalpak ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir yurttaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri konusunda, “Bu kaleyi kimse yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diye niteleyerek seslendi.Share: