Hakkari’de çocukları dağa kaçırılan aileler HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Hakkari’bile çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan terör mağduru aileler, partinin ülke başkanlığı önündeki eylemlerine bitmeme etti.

Cumhuriyet Caddesi’nde tıpkı araya mevrut aileler, ellerinde pankart, döviz, Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğraflarıyla HDP İl Başkanlığı binasının önüne kadar yürüdü.

HDP ve yıldırı örgütü PKK aleyhine slogan atarak tepkilerini ortaya koyan aileler, çocuklarına seslerini duyurmaya çalıştı.

Eşinin kardeşi dağa kaçırılan Leyla Çiftçi, aileler adına yaptığı açıklamada, çocuklarına kavuşmak talip yıldırı mağduru aileler namına tıpkı araya geldiklerini söyledi.

Hakkari’da 33. haftadır haykırdıklarını ve haykırmaya devam edeceklerini belirten Rençper, “Şurası bilin ki çocuklarımız kimseye yaya kaçınan. PKK ve yandaşları, annelerin gözyaşlarında boğulacaktır. Türkiye’nin ayrımsız terör sorunu vardır. Kürtlere yaşam hakkı tanımayan birlikte yıldırı örgütleridir. Sonuna kadar mücadelemiz devam edecek. Anneler kazanacak, HDP ve PKK kaybedecek.” diye konuştu.

Kardeşi dağa kaçırılan Rıdvan Fellah de 2014’te kardeşini bire bir köye kaçırıp ellerini ve kollarını bağlayarak dağa götürenlerin hepsinin yakalandığını aktardı.

Çiftçi, ailelerin evlatlarına kavuşması amacıyla eylemlerine kararlılıkla devam edeceklerini vurguladı.

Kızı dağa kaçırılan Zübeyde Çalıştırıcı üstelik 9 yıldır cemi çabalarına rağmen kızından marifet alamadığını dile getirerek, “Ego evladımı, kızımı, şerefimi, namusumu istiyorum. 9 yıldır genç erkek acısı yaşıyorum.” dedi.Share: