Şehit Bilirkişi Onbaşı Karaçam, memleketi Çorum’da akıbet yolculuğuna uğurlandı

Irak’ın kuzeyindeki El-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce yapılan taciz atışı sonucu şehit olan Bilirkişi Onbaşı Muhammed Karaçam’ın (27) cenazesi, memleketi Çorum’üstelik toprağa verildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Hakkari’den askeri uçakla Amasya Merzifon Havalimanı’na, buradan de yağız yoluyla Çorum’a getirilerek, Eti Üniversitesi Erol Olçok Yetişek ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu.

Buradan, helallik kırılmak için Buharaevler Mahallesi’ndeki evine götürülen şehidin cenazesi, henüz bilahare merasim için Akşemseddin Camisi’ne getirildi.

Vali Mustafa Maraba, şehit babası Bedri Karaçam, şehit annesi Aysel Karaçam ile kardeşleri Satı Tamlık, Elvan Karaçam ve Sibel Sırçalı’ya taziyet dileklerini iletti.

İkindi namazına müteakip cenaze namazının kılınmasının peşi sıra İl Müftüsü Aşure Ayı Biçer yoluyla yakarış edildi.

Şehit Muhammed Karaçam’ın cenazesi, askerlerin omzunda topçu arabasına konularak, kafile eşliğinde götürüldüğü Çorum Şehitliği’ne defnedildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanında Çorum Valisi Maraba, Milli Defans Icra Vekili Yardımcısı Muhsin Öz, Merzifon 5. Asıl Tepkili Uçak Üssü Komutanı Gelgel Tayyareci Liva Mete Kuş, Kırıkkale Cephane Antrepo Komutanı Tugay Mehmet Uca Durmuş, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile vatandaşlar katıldı.Share: