Güzün kampın adresi doğunun meçhul cenneti “Sulh Gölü”

Güzün kampın adresi doğunun belirsiz cenneti “Hazar Gölü”

ELAZIĞ Üç tarafı sularla dönük yarımada konumundaki Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydan düz Sulh Gölü, Türkiye’nin ciharıyek yanından mevrut kampçı ve doğaseverleri ağırladı. Etkinliğe katılan onlarca sevimli güzün doğanın keyfini çıkardı.

Türkiye’de derinliği ile önceki tam düz düzlük, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe cemaat Barış Gölü’nün kıyıları, sonbaharın nazirsiz güzelliğiyle yurdun dört bir yanından mevrut kampçı ve doğaseverlere familya sahipliği yaptı. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman ilkin gelmek için yer illerden bir nice ziyaretçinin bağ odağı olan Plajköydeki Sulh Gölü kıyısı, güzün ise doğaseverlerin eskimemiş flaş mekanı haline geldi. Sonbaharın sunduğu benzersiz manzarası ile seyyah ve gönüllülerden oluşan katılımcılara görsel ziyafet sunana mekanı ilk kez görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. İl dışından mevrut kampçıları Plajköydeki Barış Gölü kenarında ağırladıklarını belirten Elazığ Dinlenme Kampı Kulübü Başkanı Kamuran Ondalık, “Seçme yıl Elazığ’ın Plajköy kasabasında eğlenceli bire bir şekilde bu kök aktivitelerle Sulh Gölünü tanıtmayı amaçlıyoruz. Sair şehirlerden gelenlerin Elazığ’bile hakeza tıpkısı meydan var mıydı ve Elazığ bu kadar fena hâlde miydi kadar tepkileri oldu” dedi.

Kampa Ankara’dan katıldıklarını ve manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren Fatih Kerim, “Gelgel az buçuk soğuktu ama yassı çok güzelce ve eğlendik. Değişik illerden mevrut arkadaşlarımızla birleşme fırsatı bulduk. Ülkemizin seçkin yeri behişt. Buralar birlikte kadir biçilemez” diyerek konuştu. Malatya’dan bacanak grubuyla gelişigüzel katılan Methiye Saf Gül ise “Haddinden Fazla güzelce etkinlikler vardı, hepsine katıldık. Çokça eğlendik, umarım gene olur. Burası haddinden fazla evire çevire kayran. Daha önceki böyle ayrımsız düzlük olduğunu duymuştum ama on paralık katılmak baht olmamıştı. İlk yol bu kamp yardımıyla geldim” şeklinde konuştu.

Share: