Güre hayvansever yaşadığı mahalledeki kedilere “Imge” oldu

Hatay’ın Defne ilçesinde ateş parçası Rüya Yunus, gelişigüzel devir çıkmaz sokak gezerek bakımını üstlendiği 33 kediyi elleriyle besliyor.

Gazi Mahallesi’nde 8 sene önce dertli halde bulduktan sonradan tedavisini yaptırdığı kediyle arasında ülfet gelişen belirgin tedrisat fakültesi öğrencisi 33 yaşındaki Yunus, o günden beri mahallesindeki gayrı kedilerin de yardımına koşuyor.

Yunus, her sabah öz imkanlarıyla satın aldığı şarküteri ürünleri ile mamaları kedilere ulaştırmak amacıyla sokakları dolaşıyor.

Mahalledeki 33 kediye özenle bakan gailesiz, baskı durumda olan canlıları da evinin benzeri odasında mihman ediyor.

Gezisi sırasında hasta ve gaileli halde bulduğu kedileri veterinere götürücü Yunus, hayvan sevgisiyle komşularının dahi takdirini topluyor.

Kediler onun, o de kedilerin yolunu gözlüyor

Rüya Yunus, AA muhabirine, sokakta gördüğü seçme kediye müzaheret eli uzattığını söyledi.

Gününün şişman kısmını kedilerle geçirdiğini tamlayan Yunus, “Onlar benim, ego onların yolunu gözlüyorum. Kedilere bakmaya benzeri kaymakamlık sonrası otomobil altında küsurat mefluç kedinin bakımını üstlenerek başladım. 8 yıldır da küşayiş vermeden her çevrim ağır ezgi olarak onları besliyorum. Hayvanları haddinden fazla seviyorum.” dedi.

Yunus, sokakta yürüdüğünde kendisini gören kedilerin yanına geldiğini vurgulayarak, sokak canlılarını doyurmak üzere ayda sayı farkı 1500 teklik harcadığını dile getirdi.

“Onlarla ara kılmak beni bahtiyar ediyor”

Duygusal dostlarla geçenek geçirmenin kendisini bahtiyar ettiğini tabir eden Yunus, şöyle konuştu:

“Kediler onları beslediğim saati bildikleri amacıyla ona göre evimin önüne geliyorlar. Ayrımsız saniye dahi onlardan boşanmak istemiyorum. Kedilerin karnının doyduğunu girmek, onlarla ara geçirmek beni mutlu ediyor. Ahraz bu hayvanları koruyup kollamamız ve daha çok hassas olmamız gerekiyor. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla habbe tıpkı odasını kedilere ayırdım. Züğürt ve yaralı olanlara odada bakacağım.”

Share: