Göstergeç kanalları, hareket bölgelerine ödül dercetmek üzere eş nişane yapacak

6 Küçük Ay’ta Kahramanmaraş gestalt üssü meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremle; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’dahi yıkımlara neden oldu. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremden etkilenen 10 ilde 3 ay süreyle OHAL zar edildi. Monitör Yayıncıları Derneği dahi depremden etkilenen illerimiz için yardım gecesi düzenleyecek.

ORTAK YAYIN YAPILACAK

Konuyla ilişkin dernekten yapılan açıklamada “15 Gücük Ay Çarşamba gecesi saat 20.00’üstelik Televizyon Yayıncıları Derneği namına yaraları sarmaya katkıda yatmak için ayrımsız müzaheret gecesi düzenleme kararı aldık” denildi. Yapılan çağrıya STAR, ATV, GEÇEK D, SHOW, TV8, FOX, TRT ve SINIR 7’den müspet yanıt geldi. Kanalların katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek arkalama kampanyası programı, tüm kanallar marifetiyle ortak yayınla izleyiciye ulaştırılacak.

“ESMER GÜNLERDE YİNE BİRBİRİMİZE İLAÇ OLACAĞIZ”

Müzaheret gecesine ait Televizyon Yayıncıları Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere vadi verildi: “6 Küçük Ay depremi binlerce insanımızı hayattan kopardı. Binlerce binayı yıktı. Ancak içimizdeki angajman el birliği ve iştiyak köprüsünü yıkamadı. Her ölüm haberinde hepimiz öldük. Temas kurtuluş haberinde bütün gelişigüzel sevindik. Ve eksiksiz birlikte deminden 85 milyon tek canevi olma zamanı. Bu yağiz günlerde yeniden birbirimize ilaç olacağız. Birbirimize elan mıhsıçtı sarılacağız, elan fazla kenetleneceğiz.”

“BAĞIŞLAR KIZILAY VE AFAD’IN HESAPLARINDA TOPLANACAKTIR”

“Yaralarımızı sarabilmek için bütün gelişigüzel seferber olacağız. Toplum yerine kalplerimizin tıpkı attığı bu günlerde Türkiye’nin iletişim araçları kuruluşları namına “Türkiye tek yürek” sloganıyla tıpkı araya geliyoruz. 15 Küçük Ay Çarşamba gecesi saat 20.00’birlikte Göstergeç Yayıncıları Derneği adına yaraları sarmaya katkıda mevcut olmak üzere bire bir arkalama gecesi aranjman kararı aldık. Çağrımıza cevap veren ATV, GEÇEK D, STAR, SHOW, TV8, FOX, TRT ve HAT 7 televizyonlarının katkısı ve ortaklığıyla düzenlenecek bergüzar kampanyası programı cümle kanallar aracılığıyla kuma yayınla izleyiciye ulaştırılacaktır. Yayınlamak isteyen cemi evcil ve yabancı medya kuruluşlarıyla de sıklık paylaşılacaktır. Gecede yapılan bağışlar Kızılay ve AFAD’ın hesaplarında toplanacaktır.”

Share: