Fenerbahçe’ye para aktarımı olan depremzede voleybolcu, yeni kulübüne gönül borcu duyuyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ailesini kaybeden ve adından Fenerbahçe Spor Kulübünden çağırma kayran 20 yaşındaki voleybolcu Abdülkadir Terlik, kendisine olan güveni boşa çıkarmamak amacıyla çalışacak.

6 Şubat’taki depreme Kilis Bilgisizlik spor Kulübü’ndeki takım arkadaşlarıyla gelişigüzel Kilis’teki bire bir otelde yakalanan Çedik, İskenderun’bile ruhlu annesi Safiye, babası Dolunay, ablası İslim Erkan ve 40 günlük yeğeni Ömer’i kaybetti.

Ailesini defnettikten sonradan Mersin’e giden Abdülkadir Çedik, burada kendisini arayan Fenerbahçe Kulübü Altyapı Koordinatörü Mürtefi Yılmaz’dan nakil teklifi aldı.

Gönül verdiği takımın davetiyle yeni bire bir ser ika fırsatı yakalayan Terlik, “Benim ve annemin tuttuğu takım Fenerbahçe.” diye niteleyerek bu teklifi mutlulukla kabul etti.

Ardından uçakla İstanbul’a gidip Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yüce Çalıştırıcı ile görüşen Çedik, Kilis Gençlikspor’de tamamlayacağı sezonun peşi sıra kariyerine Fenerbahçe Kulübü çatısı altında devam edecek.

Sezon esasen bu yana formasını terlettiği takımı 1. Tabur’e çakozlamak isteyen genç sportmen, arkası sıra çocukluk hayali Fenerbahçe formasını giyecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Abdülkadir Çedik ayrıca, sarsıntı felaketinin arkası sıra önce resmi uçan top maçına, sezon başından beri eşkâl giydiği Kilis Gençlikspor’la 2. Tabur Yarı Final’de Fenerbahçe’nin karşısında çıktı. 14 Mart’ta Çorum Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maç, Fenerbahçe’nin 3-1’lik üstünlüğüyle sona erdi.

“Bu teklifi reddedemezdim”

Abdülkadir Terlik, AA muhabirine, voleybol oynamaya 5. sınıfta başladığını, depremde ailesini kaybettiğini fakat voleybolla kendisini yeniden bulduğunu söyledi.

Transfer teklifi geldiğinde ilk 15 zaman sersemlik yaşadığını tamlayan Terlik, “Fenerbahçe benim ve annemin tuttuğu mızıka olduğu amacıyla bu teklifi reddedemezdim.” dedi.

Fenerbahçe’nin kendisi üzere çabucak tıpkı spor kulübü olmadığını dile getiren Çedik, “Kulüp olmaktan tezayüt Fenerbahçe banko ayrımsız ev. Çünkü bana söylenen şeyler ayrımsız kulübün değil, bir ailenin söyleyeceği şeyler. O yüzden öncelikle Fenerbahçe yönetimine teşekkür ederim. Çünkü edisyon günlerimde benim yanımda oldular. İleri süreçte üstelik yanımda olacaklarını söylediler. Başkanımız Mualla Koç de ‘Senin ailen Fenerbahçe.’ dedi. O bibi benim hatırımda. Tek zaman unutmam bu cümleyi.” diye konuştu.

Voleybol kariyerine Hatay Büyükşehir Belediyespor altyapısında başladığını, Üzümdalı Gençlikspor Kulübü ve Kilis Gençlikspor’üstelik forma giydiğini anlatan Terlik, “Bundan sonrası öncelikle bu işi bırakmayacağımı bütün bilsin. Bu işte haddinden fazla ati gideceğimi üstelik cümle bilsin. Ego hizmet etmek için buradayım.” ifadelerini kullandı.

Çedik, transferi kesinleştikten sonradan sakat takımının formasıyla eskimemiş takımına alın sahaya çıkmanın sahalarda kesif görülen bire bir boyut olmadığını, şişman tıpkısı rast yaşadığını sözlerine ekledi.

Share: