Fenerbahçe-Konyaspor maçının ardından

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Mürtefi Koç, taşımalık kent çalışması yaptıklarını söyledi.

Ülker Stadı’nda oynanan ve 4-0 kazandıkları Arabam.com Konyaspor maçının ardından matbuat mensuplarına açıklamada bulunan Belletici, “Bugün öncelikle futbol ailesine, bize mihman olan kulüp başkanlarına teşekkür ediyorum. Trabzonspor maçıyla başlayan, burada bitmeme eden ve inşallah ferda Beşiktaş- Antalyaspor maçında gine bilcümle beraber olacağız.” ifadelerini kullandı.

Hareket felaketinin arkası sıra herkesin elinden geleni yaptığını dile getiren Antrenör, şöyle devam etti:

“İçimiz acıyor. Hakeza bire bir acıyı Allah, tek ülkeye göstermesin. Aynı zamanda gururluyuz; milletçe bıçak kemiğe dayandığı ant, neler yapabileceğimizi, devam etmek, buyurmak, hava duyacağımız bire bir öge. Ben de umutlu doğmak istiyorum. Bu kadar yaşanandan sonradan inşallah ders alırız. Devletiyle, hükümetiyle, vatandaşıyla ati nesillere saf afetlerde çokça henüz kendini bol hazırlamış bire bir ülkeyi bırakmayı Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Bu kat üstelik ibret almazsak, dünyanın en evire çevire ülkesinin, zinde nesillere geleceği henüz sunturlu tasarruf etmek için buradan ders almazsak tek şeyden ders almayız. Onun üzere hem acılıyız hem gururluyuz hem de umutluyuz. Şu ahit çıplak ve net devletçe, milletçe ahali ele, yanında olmamız müstelzim bir ahit. Hassasiyetin tavan yaptığı bir dönüş.”

“Hedefimiz tahaffuz ihtiyacını karşılamak”

Mualla Koç, barınma ihtiyacını karşılamayı hedeflediklerini belirtti.

Ayak Topu camiasının 1 Mart’ta düzenleyeceği müzaheret kampanyasının önemine değinen Fenerbahçe Kulübü Başkanı, “Milyonlardan öte ifade edebilecek bire bir göl ayağı izimiz var. Futbol ailesi olarak yeryüzü büyük sorumluluğumuz; bu hassasiyetin, bu el birliği ruhunun, irtibat ve beraberliğin çok elan canlı kalmasında kaynatmak durumundayız. Bizler can namına teessürat çekiyoruz, fiziken çokça uzakta olduğumuz için aynı birlikte günce hayatlarımız var. Maçlar başladı, okullar başladı ama unutamayız. Bu hassasiyeti tüvana sancımak hepimizin görevi.” değerlendirmesinde bulundu.

Sarsıntı bölgesine desteğin makro olduğunu vurgulayan Koç, sözlerini şöyle tamamladı:

“1 Mart gecesi, naşir kuruluş önderliğinde Türkiye Futbol Federasyonu organizasyonluğunda bütün futbol paydaşlarının katılacağı tıpkısı geceleyin düzenleyeceğiz. Hedefimiz on binlerce ailenin tahaffuz ihtiyacını bloke etmek. Şu zaman tahaffuz ne büyük aciliyet. Aynı kişinin birlikte tahaffuz ihtiyacına tılsım olabilirsek ben onu kutsi ayrımsız görev namına görüyorum. Ayak Topu ailesi olarak dayanışma içinde tıpkı taşımalık kent amacıyla say yaptık. 1 Mart’tan itibaren haziran ayına büyüklüğünde devam edecek. Büyük benzeri hedefimiz var; olacağına bile içtenlikle inanıyorum. Bu bağlamda tüm taraftarların, taraftar derneklerinin, elverişsiz içi-yurt dışı kulüplerin, futbolcuların, süper film yıldızı futbolcuların bu kampanyaya destek olacağını beklenti ediyorum. Buradan eksiksiz vatanseverlere, lütfen hepimizin çorbada tuzu olsun. Büyüklük, ulus el ele bu yaraları saracağız. Birlik ve muadele diliyorum.”

Share: