Fahiş kıymet isteyen vinç firmalarına oto kurtarıcı ile tokat kabilinden karşılık

Fahiş değer isteyen vinç firmalarına oto kurtarıcı ile tokat üzere cevap

Oto kurtarıcısı ile hikmet kurallarını kıskandıran sevkiyat

AFYONKARAHİSAR Afyonkarahisar’dan afet bölgesine konteynır götürücü bir firmanın temsilcisi bölgedeki vinç firmaların yaklaşık ağırlıkları 2,5 tonu bulan prefabrikleri dökmek üzere kendisinden fahiş fiyat istemelerine kızıp konteynırları oto kurtarma aracı ile yerlerine indirdi.

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde taşımalık ve oto kurtarıcılığı işi özne Bekir Sıttık Sağlam, ilçedeki tıpkısı firma yoluyla 11 ilin zelzele dolayısıyla yıkıma uğradığı afet bölgesine bağışladığı 3 konteynırı Hatay’a götürdü. Sağlam, konteynırları AFAD Koordinasyon Merkezi’nin gösterdiği Antakya ilçesine sınırlanmış Demirköprü mahallesine götürdü. Arkası Sıra Akva, bölgedeki vinç firmalarını arayarak konteynırların indirilmesini dilek ettiğinde firmaların ‘konteynır başına 3 bin alırız’ sözünü duyunca nüsha yadırgatıcı yaşadı. Kuvvetli sonrasında yaşananları ise şöyle anlattı:

“Emirdağ ilçesinden tırımıza 3 skor konteynır yükledik. İlçede vinç sebebiyle yükledik ve yükleyen firma kesinlik servet arzu etmedi. Tığ yola çıkıp bölgeye gittik ve orada ‘isterse para istesinler aynı şekilde indiririz’ dedik. Bölgeye vardığımızda görevlilerden vinç firmaları ile görüşmek üzere telefon numarası istedik. Görevlilerin verdiği telefon numaralarını aradık ama 2’si karşılık vermedi ve birisiyle görüştük. Görüştüğümüz firma ise telefondan bizden konteynır başına 3 bin TL istedi. Tırımızdaki 3 konteynırı ıskat etmek üzere bizden 9 bin TL dilek etti. Tığ kendilerine ücretin haddinden fazla fazla olduğunu ve bunlar buraya glirken doldurma esnasında vinç firmalarının servet almadığını söyledik amma telefondaki güç ‘bizde bu şekilde ayrıksı aynı madde yapamayız, tanesi 3 bin TL işinize gelirse’ dedi. Bizde bu olaya kızıp riskleri ayn önüne alıp oto kurtarma aracı ile konteynırları indirdik.”

Share: