Fahiş fiyat talip vinç firmalarına oto kurtarma aracı ile tokat üzere karşılık

Afyonkarahisar’dan facia bölgesine konteynır götürücü tıpkısı firmanın temsilcisi bölgedeki vinç firmaların kestirmece ağırlıkları 2,5 tonu bulan prefabrikleri uğratmak için kendisinden fahiş karşılık istemelerine kızıp konteynırları oto kurtarıcı ile yerlerine indirdi.

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde nakliye ve oto kurtarıcılığı işi özne Bekir Sıttık Kuvvetli, ilçedeki bire bir firma tarafından 11 ilin hareket nedeniyle yıkıma uğradığı kıran bölgesine bağışladığı 3 konteynırı Hatay’a götürdü. Akva, konteynırları AFAD Eş Güdüm Merkezi’nin gösterdiği Antakya ilçesine tutkun Demirköprü mahallesine götürdü. Arkası Sıra Akva, bölgedeki vinç firmalarını arayarak konteynırların indirilmesini dilek ettiğinde firmaların ‘konteynır başına 3 bin alırız’ sözünü duyunca nüsha yepyeni yaşadı. Akva sonrasında yaşananları ise şöyle anlattı:

“Emirdağ ilçesinden tırımıza 3 adet konteynır yükledik. İlçede vinç yardımıyla yükledik ve yükleyen firma herhangi mülk istek etmedi. Biz yola çıkıp bölgeye gittik ve orada ‘isterse dünyalık istesinler ayrımsız şekilde indiririz’ dedik. Bölgeye vardığımızda görevlilerden vinç firmaları ile ahbaplık etmek için telefon numarası istedik. Görevlilerin verdiği telefon numaralarını aradık ama 2’si cevap vermedi ve birisiyle görüştük. Görüştüğümüz firma ise telefondan bizden konteynır başına 3 bin TL istedi. Tırımızdaki 3 konteynırı indirmek için bizden 9 bin TL kâm etti. Biz kendilerine ücretin haddinden fazla çok olduğunu ve bunlar buraya glirken haşiv esnasında vinç firmalarının dünyalık almadığını söyledik ama telefondaki sevimli ‘bizde bu şekilde apayrı ayrımsız madde yapamayız, tanesi 3 bin TL işinize gelirse’ dedi. Bizde bu olaya kızıp riskleri göz önüne alıp oto halaskâr ile konteynırları indirdik.” – AFYONKARAHİSAR

Share: