Ev hırsızları jandarmadan kaçamadı

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bir evde meydana mevrut arakçılık olayının şüphelileri, jandarmanın takibi sonucu yakalandı.

Olay, Bozdoğan ilçesi Sırma Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak B.B. isimli şahsa ait ikametten arakçılık olayı meydana geldi. Durumu ayırt fail karı sahibi B.B., 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak arkalama istedi. İhbar üzerine bölgeye mevrut güllabi ekipleri, evden 2 adet televizyon, 2 adet dizüstü, 1 adet motorlu testere ve 20 sayı çeyrek altın altının çalındığını tespit etti. Şüphelilerin yakalanması amacıyla mesai başlatan güllabi, arakçılık olayının meydana geldiği evde ve çevresinde araştırma yaptı. Elde edilen deliller ve elan önceki hırsızlık suçu işlemiş olan kişiler konusunda yapılan görgüsüz araştırmada, izler izleme edilerek hırsızlık olayının S.Ü. (26) ve H.Ü. (22) isimli 2 suratsız nefer aracılığıyla gerçekleştirildiği belirleme edildi. Yapılan incelemenin devamında G.D. isimli şahsın bile ganimet motorlu testereyi satın aldığı ortaya artık.

Bitirmiş ekipleri harekete geçerek 2 şüpheli ile birlikte G.D.’yi dahi senkronik olarak yakalayarak gözaltına aldı. Haklarında adli prosedür başlatıldı. – AYDIN

Share: