Erke Projeleri İçin Ara Sıra Taşınmazlar Acele Devletleştirme Kapsamına Makbuz

Çanakkale, Bayburt, Sivas ve Erzincan sınırları içerisinde yapılacak enerji projeleri üzere Reisicumhur Kararı ile ara sıra gayrimenkul tez kamulaştırma kapsamına alındı.

Yapılacak erke projeleri için ara sıra taşınmazların acele kamulaştırılmasına dayalı Reisicumhur kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Buna göre, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yapılması planlanan Gelibolu ilçesi Doğal Gaz Boru Yolu Projesi kapsamında bazı taşınmazlar Boru Hatları ile Yer Yağı Transfer Laedri Şirketi Genel Müdürlüğü eliyle tez kamulaştırılacak.

Bayburt’un Aydıntepe ilçesine gaz ulaştırılabilmesi üzere ihtiyaç duyulan RMS-A şehir methal istasyonu ve yolun yapımı için Çayırköprü köyü sınırları içerisindeki taşınmazın Erke Piyasası Düzenleme Kurumu marifetiyle tez kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Ayrıca Sivas ve Erzincan sınırları içerisinde kasılma edilecek Bilfer Maden Çipo İşletmeleri Enerji Nakil Hattı’nın yapımı üzere kâh taşınmazlar Türkiye Faaliyet Dağıtım Anonim Şirketi Umumi Müdürlüğü aracılığıyla acele kamulaştırılacak.

Share: