Ekincilik ve Orman Nazır Yardımcısı Gizligider, Hakkari’de ziyaretlerde bulundu

Tarım ve Orman Nazır Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Hakkari’bile açılışa katıldı, ziyaretler gerçekleştirdi.

Gizligider, Ilbay ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık’la benzeri araya geldikten sonra Yıpranmamış Mahalle’da domates salçası işleyen kadınları müzakere etti.

Ocağa konulan kazanda kaynatılan domatesleri karıştırarak elde edilen salçanın tadına nazır Gizligider, ardından harita ve mühendislik bürosunun açılışına katıldı.

Esnafı ülfet eden, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanlığında partililerle tıpkı araya mevrut ve Saha Medresesi’ni gezen Gizligider, Golazüryan tesislerinde, Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğünce ölçülü proje kapsamında yapılan Örgensel Tarım Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Gizligider, yaptığı konuşmada, Hakkari’nin turizm potansiyelini ilk Türkiye’ye sonraları dahi dünyaya açmaları gerektiğini söyledi.

Kentin güzelliklerine hayran kaldıklarını dile getiren Gizligider, şunları kaydetti:

“Sizler bu güzelliklerin içre yaşadığınız için alışılagelen geliyor ama dışardan gelenler ağzı vazıh şekilde bu halis muhlis dağları gözlemliyor. Dirlik olursa bereket tamam, mutluluk olur, mut olur. Deminden genetik mühendisliği, tababet fakültelerine öğrenci gönderiyoruz. Tıpkısı süre sonra Hakkari’den eski gençlerimiz bu ülkeyi yönetecek. Eskiden de oldu, çıktı de olacak. Allah’a şükür budun devletiyle imdi kül kenetlendi, yekvücut oldu. Bu hizmetlerin haddinden fazla daha dahası peyderpey yapılır. İnşallah bu pırıl pırıl projektör şehrimiz kül ülkemize, dünyaya emsal tamam. Buranın açılışında bulunmaktan ayrıca bahtiyar olduk. İnşallah tığ birlikte Hakkari’nin bilcümle hizmetlerinin Ankara’üstelik takipçisi olacağımızın sözünü verelim.”

Ilbay ve Şehremaneti Komutan Vekili Akbıyık ise kentin seçme alanda elan yaşanabilir kuzuluk geldiğini, tarihinin bildirme güzel dönemini yaşadığını aktardı.

Yapılan yatırım ve hizmetlerle ait vukuf veren Akbıyık, desteklerinden ekolojik ortam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlara teşekkürname etti.

Daha sonradan Merzan Mahallesi’nde taziyeye katılan Gizligider, şehir merkezindeki halı sahada gerçekleştirilen düğün törenine ortaklık etti, vatandaşlarla halay çekti.

AK Parti Hakkari Mebus Husret Dinamik, Vali Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Şemdinli Şehremini Tahir Hafi, Esendere Kasaba Belediye Reisi Dırbaz Büyüksu, DÜRÜST Parti İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, DÜRÜST Tümen Genel Şekil Kurum Koordinatörü Abdulmecit Tarhan ve gâh çalım amirlerinin zevcelik ettiği Gizligider, programların peşi sıra kentten ayrıldı.Share: