Edirne haberi: Edirne’den bodur bodur

Havsa Şehremini Ziyalı Balkan, Abalar köyünde devam eden öğün imal çalışmalarını inceledi.

Havsa Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Şehremini Balkan çalışmaları yerinde inceledi.

Abalar Köyü Muhtarı Kutsi Baştürk’ten çalışmalarla ilişik bilgelik düz Balkan, köylere destek olmaya devam ettiklerini tabir etti.

Balkan, Baştürk’ün talebi üstüne karye yollarında kullanılmak üzere gereç desteğinde bulunduklarını ve çalışmaların gücük sürede tamamlanacağını kaydetti.

Motosiklet kulübü üyelerinden Balkan’a ziyaret

Batıkale Motosiklet Kulübü Başkanı Özay Özkan ve kulübün üyeleri, Havsa Belediye Reisi Okumuş Balkan’ı makamında musahabe etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Balkan, ziyarette Havsalıların 30 Ağustos Yengi Turu’nda Batıkale Motosiklet Kulübü ile tanıştığını anımsattı.

Kulübün eskimemiş benzeri tertip içerisinde olduğunu belirten Balkan, “Havsa merkezli evvel motosiklet derneği olacak Batıkale Motor Kulübü ile kuma çalışmalar ve gösteriler yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Gezici Kütüphane Lalapaşa ilçesine geldi

Turist Katalog Lalapaşa ilçesinde bakım vermeye başladı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Ekin ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, Edirne Valiliği destekleri ile İl Hars ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde İl Halk Kütüphanesi’ne sınırlanmış Turist Katalog, Atatürk İlkokulu’nda öğrencilerle buluştu.

Lalapaşa Kaymakamı Ömer Keder, hava amirleri, öğretmenler, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar Gezmen Katalog’nin gelmesi zımnında planlı törene katıldı.

Törenin ardından Kaymakam Keder ve öğrenciler kütüphaneyi gezdi.

Share: