Dünya Motokros Şampiyonası’nda Türkiye’yi 13 sporcu sahne ediyor

Türkiye Motor Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, Afyonkarahisar’da planlı Dünya Motokros Şampiyonası’nda Türkiye’yi biri kadın 13 Türk sporcunun entrika ettiğini, bu sayısının ilerleyen süreçte henüz üstelik artacağına inandığını söyledi.

Baysan, AA muhabirine, Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nin Türkiye’nin beniz seyelan pisti olduğunu dile getirdi.

Afyonkarahisar’ın daha önce Avrupa Cambazlık Şampiyonası’na aile sahipliği yaptığını anımsatan Baysan,”Sunu iyi pist alanında bir numara seçildi. O unvanımızı kaybetmedik. Bunu arkalamak amacıyla daima figürlerimizi değiştiriyor, altyapımızı yeniliyoruz. Bu Türkiye üzere büyük gelgel.” dedi.

“Seyircimizin desteği bizim için çokça koca”

Pistin alelhusus ecnebi sporculardan büyük beğeni topladığını vurgulayan Baysan, şöyle konuştu:

“İki kıç, dünyada çok birkaç olmasına rağmen arzu üzerine güzeşte sene Türkiye’ye verildi. Afyonkarahisar hem MXGP ile hem festivalle Türkiye’nin göz bebeği. Bu ambiyansın Afyonkarahisar’dahi devam etmesi lazım. Bu işi sevmeyenlerin üstelik buraya gelmesi, şu ortamı görmesi yerinde buradan ayrılmayacaklarına eminim. Çok keyifli ayrımsız organizasyon. Dünyada yalnız 18 ülkeye felek olan organizasyonu Afyonkarahisar’a getirdik. Bu başarının sürmesi için sunu iri ölçüt, izleyici. O açıdan seyircimizin desteği bizim için çokça önemli.”

Türk sporcularımızın sayısı gelişigüzel yıl artıyor

Baysan, önce dönemki organizasyonlarda Türkiye’yi 2-3 sporcunun katakulli ettiğine belen ederek, “Bu yıl biri avrat 13 Türk sporcusu organizasyonda bizleri künde ediyor. Türkiye’de motor sporuna olan ilgi gelişigüzel sabık dönüş artıyor. Bu rakamın ilerleyen zamanlarda 30-40’lara çıkacağına inanıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: