Diyarbakır ve Siirt’te depremzedelere destek ziyaretleri

Diyarbakır ve Siirt’te barınma merkezi, ancak ve sağlık kuruluşlarındaki depremzedelere müteveccih ziyaretler sürüyor.

Diyarbakır Kayapınar Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Kaymakam ve Şehremaneti Başkan Vekili Arif Karaman, 207 bin 48 depremzedenin konuk edildiği ilçedeki tahaffuz merkezlerini ülfet etti.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Karaman, ailelerle görüşerek, tek vatandaşı serbest bırakmayacaklarını belirtti.

Depremde mutluluk adına kenetlendiklerini dille getiren Karaman, uray kendisine barınmadan, aşındırmak ve giyime büyüklüğünde değme konuda depremzedelerin yanı sıra olduklarını kaydetti.

Karaman, cami, Kuran kursu, meslek ve belediyelere ilgilendiren bilgi evleri, vukuf akademileri, okuma salonları, sülale destek merkezleri ve firez merkezinin üstelik bulunduğu 161 eğreti tahaffuz merkezinde 207 bin 48 depremzedenin mihman edildiğini aktardı.

Deprem felaketinde yaşamını yitiren Diyarbakırlı vatandaşlar üzere kurulan taziye evlerini ülfet fail Karaman, ailelerin taleplerini dinledi, acılarını paylaştı.

-Siirt

Vali ve Belediye Başbuğ Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun eşi Cenup Hacıbektaşoğlu, yanı sıra Ilbay Yardımcısı Mehmet Sert ve akse masası görevlileriyle Siirt Eğitim ve Araştırı Hastanesindeki depremzedeleri mülakat etti.

Yaralıların afiyet durumuyla ait vukuf kayran Hacıbektaşoğlu, depremzedelerin yakınlarının taleplerini dinledi, önceki olsun dileklerinde bulundu.

Hacıbektaşoğlu, henüz sonra Adlar Kadın Kız Yurdu ve Bilgisizlik Merkezinde kâin depremzede aileleri görüşme etti.

Depremzedelerin Siirt’te mihman edildiğini dile getiren Hacıbektaşoğlu, amme hava ve sivil toplum kuruluşlarıyla ilişki ve kardeşlik içerisinde depremzedelere üzere çabaladıklarını, devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini aktardı.

Share: