Develer güreşti, sahipleri kavga etti

Develer güreşti, sahipleri çekişme etti

Antalya’nın Kumluca ilçesinde planlı geleneksel deve güreşlerinde deve sahipleri kavgaya tutuştu

ANTALYA – Antalya’nın Kumluca ilçesinde geleneksel deve güreşleri düzenlendi. Güreşler esnasında taban ihlali yapıldığı gerekçesi ile deve sahibi arasında aday ağız dalaşı kavgaya dönüştü. Şahısları polisler ayırdı.

Kumluca ilçesinde düzenlenen gelenkesel deve güreşleri Saygı Duruşu ve istiklal marşı ve duaların ile başladı. Kumluca Karatepe Satında planlı güreşlere Ege Marmara ve Akdeniz Bölgesinden yaklaşık 120 güreş devesi katıldı.

Deve sahiplerine halı bergüzar edildi

Güreşlere katılan kül deve sahiplerine Kumluca Belediyesi eliyle halı armağan edildi. Antrparantez güreşlerde Kaza, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca Belediyesi ve Deveciler Derneği Kupası güreşleri yapıldı. Kaymakamlık Kupası güreşlerinde, Kumluca’dan Eşi bulunmayan ve Buharkent’ten Emir aka ünlü develeri güreşti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kupası Güreşlerinde, Kumluca’dan Arslan Bey, Buharkent’ten Miraybey ünlü develer güreşti. Kumluca Belediyesi Kupasına ise Kumluca’dan Salih Mir, Kuşadasından Dervişoğlu ünlü develer güreşti. Deveciler Derneği Kupasına bile Kumluca’dan Baş Döndürücü Boran ve İncirliova’dan Lirika 2 ünlü deveciler güreş tuttu. Kupa güreşlerine katılan tekmil deve sahiplerine protokol üyeleri marifetiyle kupa ve halı verildİ.

Güreş sahipleri cidal etti

Güreşler esnasında duraç ihlali yapıldı gerekçesi ile iki güreş devesi sahibi ortada yavuklu tartışma yaşandı. Elan bilahare ise çekişme yaşandı. Kavga fail ve dövüşen deve sahiplerini hazırlık gayeli güreş alanında bulunan polisler ayırdı.

Güreşlere, DOĞRU Tümen Antalya Mebus Atay Çokbilmiş, CHP Antalya Saylav Kültürlü Özer, Kumluca Belediye Reisi Mustafa Köleoğlu, Elmalı Belediye Reisi Halil Öztürk, İYİ Tümen Antalya İl Başkanı ve haddinden fazla sayıda güreşsever katıldı.

Share: