Develer güreşti, sahipleri kavga etti

Antalya’nın Kumluca ilçesinde anadan görme deve güreşleri düzenlendi. Güreşler esnasında ayaklık ihlali yapıldığı gerekçesi ile deve sahipleri arasındaki kavgayı polis güçleri ayırdı.

Kumluca ilçesinde düzenlenen geleneksel deve güreşleri ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı ve duaların okunmasıyla başladı. Kumluca Karatepe Satında planlı güreşlere Ege Marmara ve Akdeniz Bölgesinden tahminî 120 güreş devesi katıldı.

Güreş sahipleri cidal etti

Güreşler esnasında kural ihlali yapıldı gerekçesi ile iki güreş devesi sahibi ortada tartışma yaşandı. Elan sonradan ise çarpışma yaşandı. Çekişme eden deve sahiplerini tedbir gayeli güreş alanında bulunan polisler ayırdı.

Deve sahiplerine halı hediye edildi

Güreşlere katılan bütün deve sahiplerine Kumluca Belediyesi tarafından halı armağan edildi. Antrparantez güreşlerde Ilçe, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca Belediyesi ve Deveciler Derneği Kupası güreşleri yapıldı. Ilçe Kupası güreşlerinde, Kumluca’dan “Eşi bulunmayan” ve Buharkent’ten “Buyruk Ağa” adlı develeri güreşti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kupası Güreşlerinde, Kumluca’dan Arslan Koca, Buharkent’ten Miraybey ünlü develer güreşti. Kumluca Belediyesi Kupasına ise Kumluca’dan Salih Bey, Kuşadasından Dervişoğlu ünlü develer güreşti. Deveciler Derneği Kupasına üstelik Kumluca’dan Ötede Boran ve İncirliova’dan Lirika 2 ünlü deveciler güreş tuttu. Yürek güreşlerine katılan cemi deve sahiplerine protokol üyeleri aracılığıyla yürek ve halı verildi. – ANTALYA

Share: