Depremzedeler amacıyla yardım toplayan Olay, yaşadığı duygulardan bahsederken gözyaşlarına bilge olamadı

6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde dokunaklı yıkımlara bozukluk oldu. 38 binden çok vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerin ardından dünyanın değişik yerlerinden yardımlar gelmeye başladı. Hanende Hadise dahi Türkiye ve Suriye üzere Hollanda’da düzenlenen müzaheret kampanyasına katıldı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Katıldığı yayında depremzedeler üzere bağış toplayan hanende, hareket felaketinden bahsederken gözyaşlarına bilge olamadı. Popüler Bizde isimli hesapta düzlük düz videoda, Fenomen yaşadığı duygulardan bahsederken “Uyuyamadım, kendimi suçlu hissettim, enkaz altındakileri bekâr bırakıyormuş üzere hissediyorsun. Duygularımı tarif edecek sözcük bulamıyorum. İzleyip, bir molekül sınırlanmak çokça üzücü” ifadelerini kullandı.

Kalburüstü hanende Hikâye, esbak akşam ezanı göstergeç kanallarında eş yayınlanan “Türkiye Bir Tane Yürek” kampanyasına katılarak gelen ödül telefonlarını yanıtlamıştı.

DEPREMZEDELER İÇİN 88 MİLYON EURO TOPLANDI

Suriye ve Türkiye’birlikte binlerce kişinin ölümüne neden olan depremlerin ardından Hollanda’da depremzedelere müzaheret gayeli 2 saatlik ortak işaret yapıldı. Gecede depremzedeler için 88 milyon 921 bin 469 euro toplandı. Toplanan bağışların, kampanyayı yürüten 11 millî ve uluslararası STK marifetiyle Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin gıda, su, reçete ve barınma ihtiyaçları için kullanılacağı vurgulandı. Hollanda Başbakanı Mart Rutte dahi Twitter’dan paylaştığı videoda insanları Giro555 kampanyasına katılmaya nida etti. Kampanyaya müzaheret etmek için binlerce işletmenin o tarihli hasılatını depremzedelere bağışladığı kaydedilen açıklamada, çokça sayıda musahabe eserinin kemiksiz artırmayla satılarak gelirin Giro555 yerine yollandığı tabir edildi.

Share: