Depremzede teknik yönetmen, sporla hayata tutunuyor

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’taki depremlere deplasmandan döndükleri akşam yakalanan eski Kahramanmaraşspor Ustalık Direktörü Baran, yaşadığı metin günleri sporla atlatmaya çalışıyor.

Depremden sonra Kahramanmaraşspor’un ligden çekilmesinin arkası sıra 56 yaşındaki Yağmur, Afyonkarahisar’ın Lehçe Saftirik Ligi (BAL) ekiplerinden Sandıklıspor ile anlaştı.

Yağmur, AA muhabirine, depreme Kahramanmaraş’ta pakt binasının en üst katında yakalandığını söyledi. Pakt binasının depremde engel görmediğini, Kahramanmaraşspor’un futbolcularıyla istirdat çalışmalarına katıldığını nâkil Yağmur, şöyle konuştu:

“Fikstürde 4.haftada Karaman’dahi maçımızı oynayıp, şehre dönmüştük. Sabahında depremlere yakalandık. Çokça tahakküm aynı süreç geçirdik. Oradan ayrıldıktan sonraları memleketim Kırıkkale’ye gittim. Memleketimdeki evim yüksekte olduğu amacıyla özlük evime da sığamaz oldum. Üste şimdi efdal binaların yanından geçemiyorum. Bibi benzeri sarsıntı halindeyim. Sandıklıspor’u önceleri tanıdığım ve burada fariza aldığım için idareci arkadaşların ricasıyla geldik.”

“Çokça korkunç benzeri şeydi, anlatılacak üzere tıpkı öz değil”

Yağmur, depremin şiddetini anlatmaya kelimelerin sıkı kalacağını belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Kişi binamız akva bundan sonra. İstiklalspor’dan 5 kişiyi kaybettik. Bir Nice güreşçi ve voleybolcu arkadaşlarımızı kaybettik. Aralarında talebelerimiz vardı. 4-5 oyuncunun üstelik durumları ongun değil, sakatlıkları oluştu. Kahramanmaraş yerle bir oldu. Çok korkunç bire bir şeydi, anlatılacak üzere aynı molekül değil. Tanrı kimseye böyle tıpkı çığlık yaşatmasın. Depremin son 15 saniyesini on paralık unutamıyorum, hakeza bire bir yol gayrimümkün. Efdal binaların kâffesi yerle tıpkısı olmuştu. Az Daha kuvvetli yapı yoktu, insanların hepsi gerileme altındaydı. Kimsenin yapacağı bir molekül yoktu çünkü daim hareket vardı. Tanrı o bölgede hareketli insanlara sabırlar versin, amiyane çok edisyon.”

Share: