Depremde üzerine cidar ve kapı sakıt 12 yaşındaki yavru yaşadıklarını anlattı

Kahramanmaraş’ta depremde üzerine odanın duvarı ve konu düşen, ailesinin sebebiyle kurtulan 12 yaşındaki bala yaşadıklarını anlattı.

Dulkadiroğlu ilçesi Doğukent Mahallesi’nde tevakkuf eden Tarakçı ailesi, tarz üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi olan depreme evlerinde yakalandı.

Doğukent Mahallesi’nde ikamet fail Tarakçı ailesinin kaldığı lüp bala odasının duvarı 12 yaşındaki Fatma İrem Tarakçı’nın konusunda yıkıldı.

Asıl ve babası çocuğun üzerindeki molozları kaldırdı. Ocak dışarı geçmek isterken bu posta çocuğun üzerine bap devrildi. Tekrar anne ve babasının kurtardığı bala, depremi hafif sıyrıklarla atlattı.

Depremin peşi sıra Kastamonu’ya getirilen ailenin tamlık eksikleri, Bahir Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliğince giderildi.

Kentte okula başlayan Fatma İrem Tarakçı ve ailesi, zor sabık günlerin izlerini silmeye çalışıyor.

Fatma İrem Tarakçı, AA muhabirine, deprem gecesi saat 4.17’üstelik konusunda zar yıkıldığını belirtti.

Daha bilahare bağırdığını anlatan Tarakçı, “Duvarı kaldıramadım. Annem ile babama seslendim onlar geldi üzerimden duvarı kaldırdılar. Koridordan koşmaya başladık. Bu kere da sırça kapımız üzerime düştü. Babama seslendim, babam kapıyı kaldırdı. Hariç çıktık. Arabaya bindik uzaklaştık. Gereksiz tıpkısı araziye gittik.” dedi.

Fatma İrem, henüz sonradan geldikleri Kastamonu’da okuldaki arkadaşlarının namına çok havari olduğunu anlattı.

“Afiyet olduktan bilahare rastgele husus olur”

Anne Hatice Tarakçı, depremin çokça kırıcı olduğunu tabir ederek, şunları kaydetti:

“Evin duvarları oradan oraya çarptı. Hole koştuk, çıkmaya çalıştık. Camlara basarak mutfaktan çıktık. Bilahare iki devir arabada kaldık. Daha sonra üç çevrim Kahramanmaraş Belediyesinde kaldık. Haddinden Fazla apotr oldular. Bahir Feneri ile bizi irtibata geçirdiler. Dizge çok havari oldu. Perdeleri diktirdiler, ücret almadılar. Çocuklarımın kırtasiye masraflarını karşıladılar. Depremde kuzenlerim emrihak etti. Bir yanımız fay. Burada bitmeme etmeyi düşünüyoruz. Bilemiyoruz antlaşma hangi gösterir. Esenlik olduktan sonradan seçme özdek tamam.”

Share: