Depremde 10 akrabasını kaybeden Karsu, depremzedeler üzere Hollanda’da 88 milyon euro topladı

6 Şubat’ta tarz üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde yıkımlara neden oldu. Şarkıcı Karsu’nun Hatay’da aktif 10 akrabası ise çöküntü altında kalarak yaşamını yitirdi. Yaşadığı acıyla yıkılan Karsu, yaşadığı Hollanda’da depremzedeler için dürü topladı.

TOPLANAN MİKTARI GÖRÜNCE AĞLADI

Hollanda’da balaban ayrımsız yardım kampanyası düzenleyen Karsu, planlı arkalama gecesinde 88 milyon euro toplanmasına araç oldu. Gecede toplanan miktarı gören hanende, gözyaşlarına bilgili olamadı. O anları Instagram hesabından yayınlayan Karsu, “88 milyon euro. Teşekkür ederim Hollanda” ifadelerini kullandı.

DEPREMDE 10 AKRABASINI KAYBETTİ

Depremde 10 akrabasını kaybeden Karsu, esbak dönüş telefonla bağlandığı yayınladığı birey anlar yaşadı. Verdikleri kayıplarla ilişkin mütekellim Karsu, “Aliye halamı, çocuklarını ve torunlarını, kuzenim Tuna ablamı, eşini ve oğlunu, kuzenim Aytül ablam eşini ve 3 kızını, Meral Teyzemi kaybettik… 89 yaşındaki nenemi ve amcamı kurtarabildiler. Anlatmama gerek yok, bütün Türkiye bunları yaşıyor” dedi.

Share: