DEAŞ mensuplarıyla bağlantılı 18 yaşama eş zamanlı operasyonda yakalandı

Ankara TEMA ve İstihbarat Büro Müdürlüklerince çatışma bölgelerindeki DEAŞ silahlı yıldırı örgütü mensuplarıyla angajmanlı oldukları ve benzeri kısmının esbak yıllarda teşekkül içerisinde fariza aldıkları belirlenen 25 ecnebi uyruklu şahsa yönelik eş zamanlı operasyonda 18 can yakalandı.

Terörle Savaşım Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüklerince yapılan etraflı soluklu riziko ve ustalık analiz çalışmaları neticesinde; çatışma bölgelerinde bulunan DEAŞ silahlı yıldırı örgütü mensupları ile rabıtalı oldukları belirlenen ve aynı kısmının arbede bölgelerinde bulunduğu, geçmiş yıllarda yıldırı örgütü içerisinde fariza aldıkları belirlenen 25 yabancı tabiiyetli şahsa yönelik Ankara genelinde gerçekleştirilen eşzamanlı operasyonda 18 kişi yakalandı. Firari şahısların yakalanması amacıyla çalışmalara devam edildiği öğrenildi.

Elde edilen istihbarı bilgiler neticesinde ‘Yabancı Yıldırıcı Savaşçı’ kategorisinde değerlendirilen şüphelilerin muamele ve sorguları sonrasında hudut dışı edilmek amacıyla Barhana İdaresine tasdik edileceği öğrenildi. – ANKARA

Share: