Çadırkentte kalpgâh ısıtan anlar! Sefo ve Aleyna Tilki, depremzede çocuklarla baziçe oynayıp tarz söyledi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde ağırbaşlı yıkımlara neden oldu. Depremde binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken çokça sayıda aile dahi kullanılamaz ağıl geldi. Depremzede çocukları bekâr bırakmayan Sefo ve Aleyna Tilki de Hatay’a gitti.

OYUNLAR OYNADILAR

Çadırkente revan iki kudretli hanende, depremzede çocuklarla baziçe oynayıp birlikte şarkılar söyledi. Çocuklara maneviyat veren iki sanatçının o anları ise kısa sürede içtimai medyada ruzname oldu.

“ÇOCUKLARLA HİÇBİR ÖZ OLMAMIŞ GİBİ GÜLDÜK, EĞLENDİK”

Ayrıntılar dostça ederken yanındaki kız çocuğunun çabucak saçını okşamasıyla duygulanan Sefo ise yaşadığı o anları şu sözlerle anlattı: “Zaman ayrımsız nida üzerine İskenderun’daydım. çadırkentte çocuklarla buluştuk, hiçbir husus kabak kabilinden güldük eğlendik fakat Tuana bana beklemediğim bir anda bana öyle benzeri madde yaşattı ki bunu tanım edemem. çokça güzelsiniz torunlar.”

OYUNCAK VE BAZIÇE ALANI YAPMAK İÇİN YARDIM ÇAĞRISI YAPTI

Geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından tıpkısı video yayınlayan Aleyna Tilki, depremzede torunlar amacıyla oyuncak ve oyun alanı kurmak amacıyla arkalama istemişti. Ahbap derneği ile işbirliği özne Tilki, “Şu anda kıyamet bölgesindeki çocukların oyuncaklarla deste kurup onlarla duygularını paylaşmaya, onlara sarılmaya çokça ihtiyacı var. Zelzele bölgesine gidecek oyuncak yardımı üzere Ahbap’la oluşturduğumuz linke tıklayarak mülk bağışı yapabilirsiniz” demişti.

Share: