Büyükşehir’den 8 vesile ve 53 personelle hasar belirleme çalışmalarına destek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş merkezli depremler ile Kayseri’dahi yaşanan depremlerin arkası sıra şehir genelinde Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nce planlı hasar tayin çalışmalarına 53 mühendis ve 8 komütatör ile bindi verildiğini söyledi.

Depremin yaralarını umum birliğiyle fethetmek üzere hem Kayseri’de hem bile hareket bölgelerinde büyük benzeri özveri ve fedakarlıkla müteharrik Kayseri Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, Yer, Şehircilik ve İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde hasar belirleme çalışmalarına bindi veriyor. Kent genelinde hasar tayin çalışmalarının belediyeler ve Mekân, Şehircilik İl Müdürlüğü dayanışması ile sürdüğünü vurgulayan Başbuğ Büyükkılıç, hasar tayin çalışmaları çerçevesinde 53 mühendis, mimar ve şoförüyle gelişigüzel 8 vesile görevlendirilerek, Belde, Kentçilik ve İl Müdürlüğü ekiplerine destek olunduğunu rapor etti. Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 16 kaza belediyesi ile el birliği içerisinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Ahali ele hem yer sarsıntısı bölgelerine desteğimizi sürdürüyoruz hem bile şehrimiz ile ait seçme konuya hakimiz, vakıfız, araçlarımız ve imkanlarımız bu konuda külfet oluşturmayacak boyuttadır. Yer, Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerine destek olmak üzere, Kayseri Büyükşehir Belediyesi adına, 53 mühendis, mimar ve şoförüyle birlikte 8 uzlaştırıcı dahi görevlendirdik” dedi.

Bir hafta içerisinde hasar tespit çalışmalarının incelenmesi amacıyla kararlılıkla çaba edildiğine belen eden Komutan Büyükkılıç, “Kararlı ve azimli gayretlerimizle hem belediyelerimiz, hem Mekân, Kentçilik ve İl Müdürlüğü’müz ile yapı denetim kuruluşlarımızdan destek almak kanalıyla bu konuda sonuçlara ulaşacağız. 1 hafta sonrasında Kayseri’mizde gravite oluşturduğu başvurusu yapılan tek yapı söz konusu mümteni. Bütünü ile ilişik değerlendirme yapılacak” diye niteleyerek konuştu. – KAYSERİ

Share: