Başbuğ Büyükkılıç: “Kayseri’miz seçkin yerde hayırseverlerimizle anılıyor”

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, hayırhah İlbasmış ailesi aracılığıyla yaptırılacak afiyet ocağının asıl atma törenine katıldı. Komutan Büyükkılıç, “Kayseri’miz seçkin yerde hayırseverlerimizle, yardımseverliği ile anılıyor” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, hayırsever İlbasmış ailesi eliyle Kocasinan Sarıklı Ahmet Yesevi Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Sağlık Ocağı’nın ana atma törenine Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay ve AK Tümen İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile alay malay katıldı. Hareket sürecinin peşi sıra normalleşme sürecine müteveccih katkı mizan yönünde milletçe çabaların sürdüğüne işaret eden Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Ilkin Kahramanmaraş’ımız koyulmak üzere 11 ilimizde asrın felaketi yerine nitelendirilen bu tablodan belde milletimizin başı sağ olsun. Hep beraber Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde defa ve dava arkadaşlarıyla bu yaraları çeviri yönünde hız gösterdiğini görüyoruz. Domestik yönetimler adına bizler bile teşkilatlarımızla alay malay, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçe şehremini kardeşlerimizle umum ele çevirmek vasıtasıyla özellikle Kahramanmaraş’ımız ve ilçeleri tutmak amacıyla bütün illerimize desteklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.”

Büyükkılıç, Kayseri’nin hayırseverleriyle anıldığını vurgulayarak, “Cenab-ı Tanrı’a şükürler olsun, değme yerde Kayseri’miz, hayırseverlerimizle, yardımseverliği ile ilişkin anılıyor. İnşallah şehrimize müstahak evet, bu şehrimizin temsilcileri olma yönünde çalışmalarımızı sürdürmeye bitmeme ederiz” dedi. Komutan Büyükkılıç öte yandan Kayserililerden bölgeye azık, saffet ve giyim konusunda desteklerin esirgenmemesi talebinde bulundu.

Kayseri’nin bu ülkenin adeta mayası olduğunu belirten Büyükkılıç, “Kayseri kendisinden bütün müspet olarak bahsettiriyor. Kayseri seçme zaman birliğin, beraberliğin, ülkenin adeta harcı, mayası ergin, devletinin, vatanının, milletinin, kerem yöneticilerinin beraberinde düzlük almış tıpkısı şehirdir. O açıdan bölgede bize ihtiyacı olan kardeşlerimizin elinden tutmayı görev bilelim, birbirimizi motivasyon edelim” diye niteleyerek konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN TEŞEKKÜR

Komutan Büyükkılıç, keyif çalışanlarına teşekkürname ederek, “Kent Hastanesi üzere tıpkısı değeri Kayseri’mize kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ekibine minnet duyuyor, teşekkürname ediyoruz. Fedakar afiyet çalışanlarımıza geri de zaman da ferda üstelik yaptıkları, yapacakları hizmetler üzere tıpkı hekim ağabeyleri namına özellikle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hareket bölgesinde yaraları muhasır herkese teşekkürname fail Büyükkılıç, “Hareket vesilesiyle Tecim Odamız, Endüstri Odamız, Borsamız, birleştirme sanayilerimiz, iyicil gelişim adamlarımız, siyasal kuruluşlarımız, sivil sosyete teşkilatlarımız, Kızılay’ımız, AFAD’ımız, değişik kuruluşlarımız el ele, iştiyak gönüle atfetmek vasıtasıyla acı taklip üzerine gayretlerinden belde beherglas kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu çevrim birlikte, birey cana durma, dayanışma dönemidir” ifadelerinde bulundu.

Komutan Büyükkılıç, hem Kayseri’de hem birlikte deprem bölgelerinde üzerlerine düşeni yaptıklarını belirterek, “Tığ insanlara bakım üzere varız. Biz sizlere uygun olmak, dualarınızı kabul etmek üzere varız. Allah birliğimizi, beraberliğimizi becermek isteyenlere fırsat vermesin. Bu iyicene üç ayların içerisinde hayırseverliği ile angın olan Kayseri’ye hakeza tıpkı yatırımı hayata nâkil gururumuz olan İlbasmış ailesini kutlama ediyorum. Yüksel ağabeyimizin ismini taşıyacağı bu evire çevire sağlık ocağının onun ismine layık bakım edeceğine anahtar olmasını rica ediyorum” diye konuştu.

Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay de Sağlık Ocağı’nın şiddetli olması temennisinde bulunarak, “Zaman burada aldatıcı tıpkısı hareket amacıyla toplandık. Afiyet merkezimizin temelini atacağız. Temeli atmamıza komütatör olan hayırseverimize teşekkürname etmek istiyorum. Yaptıkları aksiyon toplumumuz üzere çokça hayır, haddinden fazla ehemmiyet sunu fail bire bir iş. İnşallah andıran aynı zamanda hizmete girecek. Kıvrak uğurlu olmasını murat ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hayırsever Hasan İlbasmış ise “Mahalle sakinlerimize kırnak peki inşallah. Site Hastaneleri’nin önemini pandemide henüz gür anladık. Buraya karı büyüklerimizin destekleriyle Dispanser yaptırmaya karar verdik. Mahallemize, şehrimize kandırıcı olsun” dedi.

Kurban kesimi ve duaların arkası sıra temel atma töreni gerçekleştirildi. – KAYSERİ

Share: