BALIKESİR – CHP Edremit Kadın Kolları “Benim Hakkım İnsan Hakları” söyleşisi düzenledi

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Yekpare anayasal düzenlemelerde ana türe ve hürriyetler başlığındaki bilcümle konular bizim hakkımız. İktidara gelenler bu hakkın gereğini benzeri vazife namına hesabına getirmeye mecburdurlar, yükümlüdürler.” dedi.

Balıkesir’de, CHP Edremit İlçe Avrat Kolları yoluyla, “Ben İnsanım = Benim Hakkım İnsan Hakları” başlıklı konuşma, Şükrü Tunar Firez Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Söyleşi öncesinde adam haklarına ilgili değerlendirmelerde kâin Karaca, “Tam anayasal düzenlemelerde esas adalet ve hürriyetler başlığındaki bütün konular bizim hakkımız. İktidara gelenler bu hakkın gereğini benzeri vazife yerine hesabına getirmeye mecburdurlar, yükümlüdürler. Demokrasinin gelişmesi üzere iktidar yolunda giden bizler, bu hakların hesabına getirilmesini, hem siyasal hukuk hem sosyal hukuk hem anayasal tensikat evet dahi uluslararası sözleşmelerdeki bu hakların varlığını ve hak bilincini kurmak amacıyla çok detaylı zamandır ayrımsız savaşım veriyoruz.” diyerek konuştu.

CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Itibar Özcan’ın moderatörlüğündeki söyleşide CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kayaç ile ilahiyatçı aktivist Fatma Çetince da dil cambazı kendisine kayran aldı.

Soru cevap bölümüyle bitmeme eden söyleşinin ardından CHP Genel Komutan Yardımcısı Ahmet Akış, adam haklarını ele düzlük programı gerçekleştirenlere teşekkürname etti.

Share: