Balıkesir’de “Sülale Okulu Projesi”nde 12 bin 323 veliye eğitim bilimi verildi

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı tarafından başlatılan ve Umum Eğitimi Merkezleri koordinesinde ebeveynlere müteveccih adına Balıkesir’deki okullarda açılan kurslarda 12 bin 323 veliye eğitim bilimi verildi.

Familya yapısını belkili risklere alın henüz korunaklı ağıl getirmeyi hedefleyen eğitimlerde; aile içi ilgiler, familya yönetimi ve çocuklara olumlu çizgi kazandırma yöntemlerine çırağ tutması amacıyla ev içi iletişim becerileri, patırtı ve ruhsal gerilim yönetimi, bilinçli ve güvenli uygulayım bilimi kullanımı, bağımlılıkla uğraş, toplumsal can teknik gelişimi, öğür ilişkileri, aktöresel iş, dosdoğru beslenme ve fiziksel aktiviteler, sıhhi imdat, mekân esirgeme bilincinden oluşan 10 ayrımlı konu başlığı kayran alıyor.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yüce Şekerli, yaptığı açıklamada, projeyle değişik alanlarda verilen eğitimlerle velilerin desteklendiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Eğitimin sunma şanlı paydaşı olan velilerimizi, Sülale Okulu Projesi ile ekol sıralarımıza alıyoruz. Onların birer ebeveyn kendisine çocuk gelişimi, eğitimi ve sağlığı konularında bilgelik sahibi olmaları üzere çalışıyoruz. Meslek ve karı beyninde işbirliğini bu eğitimlerle elan birlikte manidar ağıl getiriyoruz. Şu esas büyüklüğünde iklim genelinde açılan 242 kursumuzda 2 bin 133 erkek, 10 bin 190 eş kursiyer görünmek üzere 12 bin 323 velimize ulaştık. Kurslarımızı yaygınlaştırmaya bitmeme edeceğiz.”

Share: