Arkadaşını, rahatsız ettiği kadın lehine şahitlik yaptığı üzere öldürmüş

Cemaziyelevvel akşam saatlerinde Akyürek Mahallesi’nde uray ek bakım binası uğrunda B.R., tartıştığı Hayrettin Kayaç ve M.B.’ye yanında taşıdığı tabancayla acı açtı. Saldırıda Hayrettin Kaya ve M.B. yere yığılırken, B.R. kaçtı. İhbar üstüne görüngü yerine afiyet ve polis güçleri ekipleri irsal edildi. Polis Güçleri, alanı asayiş şeridiyle kapatırken, yaralılar geçmiş müdahalelerinin arkası sıra ambulanslarla Batman Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

VURDUĞU ARKADAŞI HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılardan Hayrettin Kayaç, yapılan müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Evli ve 4 bala babası Kayaç’nın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına konfirmasyon edilerek, tün saatlerinde Çağdaş Mezarlığı’nda toprağa verildi. Hastanede tedavisi süren M.B.’nin hayati tehlikesinin sürdüğü belirtilirken, İl Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Bölüm Müdürlüğü Kıya Sektör Amirliği ekipleri sabahleyin saatlerinde düzenledikleri operasyonla B.R.’yi yakalayarak gözaltına aldı. B.R.’nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

“ALEYHİME NASIL ŞAHİTLİK YAPARSINIZ?”

Belediyede etkin B.R.’nin bire bir kurumda çalıştığı bir kadını huzursuz ettiği, kadının polise şikayette bulunduğu ve Hayrettin Kaya ile M.B.’nin kadının lehine tanıklık yaptığı belirtilerek, bunu duyan B.R.’nin “Benim aleyhime zahir tanıklık yaparsınız?” diye olayı gerçekleştirdiği belirtildi.

Share: