Amasya’da patika liseliler atölyelerde depremzedeler üzere çalıştı

Amasya’nın Merzifon ilçesinde iz lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin desteğiyle depremzedeler amacıyla yaptıkları eşyaları hareket bölgesine ulaştırıyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin peşi sıra talih genelinde başlatılan arkalama seferberliği sürüyor.

Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Merzifon Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesinde zindelik elektronik teknolojisi, mobilya ve iç mekan tasarımı ile mızrap teknolojisi bölümleri öğrencileri, depremlerden etkilenenler için harekete geçti.

Okulun atölyelerinde sarıklı ve öğrenciler vasıtasıyla üretilen meydan sofrası, savuşturmak akçakesme tahtası, soba ve temdit kabloları, AFAD koordinesinde deprem bölgesine gönderiliyor.

Okul müdürü Salih Nayman, AA muhabirine, depremin yaşandığı önceki günden bu yana herkesin afetzedelerin yanında olmaya çalıştığını, eğitim camiasının de farklı sorumluluklar alarak bu kapsamda çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla 3 atölyede üretim yapıldığını tamlayan Nayman, şöyle konuştu:

“Deprem felaketinin arkası sıra faaliyet arkadaşlarımız, öğrencilerimiz ve velilerimizle faaliyetlerimize başladık. Uran tabanlı bire bir okul olduğumuz üzere zelzele bölgesine müteveccih istihsal konularını görüştük. Taşımalık ve çadırlarda kullanılmak için elektrik elektronik teknolojisi alanında uzatma kablosu, möble ve çöz mekan tasarımı alanında vadi sofrası ile savuşturmak kesme tahtası, esrar teknolojisi alanında ise hem odun hem da kömür yakabilme özelliğine cemaat soba üretimine başladık. Üretimde faaliyet arkadaşlarım, öğrencilerimiz, velilerimiz, sanayici ve esnafımız ile Merzifon halkı, desteğini esirgemedi. Çalışmalarımıza maddesel ve manevi bindi sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”

Öğrencilerden Arda Taştemür da depremlerin peşi sıra yaraların sarılması üzere yapılan çalışmalara katkı sunmaktan memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Share: