Amaç Arslan’ın ithamlarına tepkiler çığ kabil büyüyor

Maksat Arslan’ın ithamlarına tepkiler çığ kabilinden büyüyor

Aslan’a, AK Fırka Sakarya Milletvekili Atabek özellikle doğmak üzere bir nice kişiden anif reaksiyon

SAKARYA – Aktör ve sunucu Erek Arslan’ın hareket bölgelerinde Sakarya ve Niğde plakalı araçları yağmacılıkla itham etmesi üzerine tepkiler çığ kabil büyüyor. YANLIŞSIZ Tümen Sakarya Mebus Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek, Akyazı Şehremini Bilal Soykan’ın yanında birçok Sakaryalı, Hedef Arslan’a cebin anif reaksiyon gösterdi.

Yer Sarsıntısı felaketi sonrasında bölgelerde ekipler ve vatandaşlar, enkaz altında artan kişileri sıhhatli çıkartabilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bir Nice ilden da deprem bölgelerine vatandaşlar aracılığıyla arkalama kolileri gönderilmeye devam ediyor. 10 ili etkileyen depremin ardından doyumluk girişimine karşı güvenlik güçleri teyakkuz haline geçti. Bölgelerde soygunculuk ve hırsızlık olayları bitmeme ederken bire bir göstergeç kanalının enerjik yayına katılan aktör ve anonsör Gaye Arslan’ın deprem bölgesindeki çapul ve hırsızlıklara özen çeken konuşmasında, “Benzeri bakıyoruz arabalar Sakarya plakalı Niğde plakalı. Bu vesile müzaheret verebilecek bire bir vesile değil. Çarkıt, dökülmüş aynı çevirgeç. Yaklaşıyorsunuz içi meşbu. Zahir kırcı? parça parça oradan, buradan cem malzemeler, ağzına büyüklüğünde camlarından hariç büyüklüğünde meşbu. Biraz henüz bakıyorsunuz birileri hala oradan aynı şeyler getirip arabanın içine tıkıyor. Plak ne? Sakarya, plak ne? Niğde, plaka hangi? Başka bire bir husus” söylemlerinde bulunmuştu.

Arslan’ın söylemlerine tepkiler adeta çığ kabilinden büyüyor. Başta AK Parti Sakarya Mebus Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan tevessül etmek için Sakaryaspor’un taraftar grubu Tatangalar, zelzele bölgesinde taharri istirdat çalışmalarına bindi veren Afet Gönüllüleri Derneği Umumi Başkan Yardımcısı ve Avukat Mehabetli Samet Özkurt ile bir nice Sakaryalı, Murat Aslan’ın ithamlarına reaksiyon yağdırdı.

“Tıraşçı iddialarla Sakarya’yı ağzına alamazsın”

Bölgede günlerdir ekibiyle alay malay arama-istirdat çalışmalarına katılan Kıyamet Gönüllüleri Derneği Umumi Başkan Yardımcısı ve Avukat Mehabetli Samet Özkurt’tan, Hedef Aslan’a kaba aksülamel geldi. Özkurt toplumsal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoda, “Depremin önce saatlerinden bu yana 235 yabanlık ekibimle alay malay buradayım. Sakarya’dan buraya geldik. Fakat Gaye Arslan isimli şahsın, Sakarya plakalı araçlar marifetiyle yağma yapıldığı asılsız iddiasına şahit olduk. Bak tığ de Sakarya’dan geldik Murat Bey. 235 personelimle ben burada çalışıyorum. Onun dışında Sakarya Barosu’na mukayyet 40 avukat arkadaşım koordinasyon yapıyor ve müzaheret dağıtıyor. Tığ kontrol-kurtarmadayız, ellerimizi bundan sonra hissetmiyoruz. Senin kabil kürklü montlarımızla çıkmıyor, senin kadar saçımızı taramıyoruz. Bir haftadır yıkanmıyoruz. Batıl iddialarla Sakarya’yı ağzına alamazsın. Batıl iddialarından âlem hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Sakarya depremzede ayrımsız ildir. Ben 1999 depreminde babamı enkazdan çıkardım, 1992’bile Erzincan depremini yaşadım. Benim gitmediğim afet yok, Hedef Aslan temelsiz iddialarından belde hakkında cürüm duyurusunda bulunacağız. Depremzede Sakarya’yı hakeza tıpkısı tez ile banko ağızına alamazsın” ifadelerine düzlük verdi.

“Düşüncesizce attığınız iftiralara ağızsız kalmayacağız”

İthamlara karşı SELIM Parti Sakarya Mebus Çiğdem Erdoğan Atabek yaptığı paylaşımda, “17 Ağustos’u bildirme çığlık şekilde yaşamış, ülkemizin angajman ve dirliği üzere değme olayda arz dolay safta meydan düz Sakarya’mıza, düşüncesizce attığınız iftiralara sessiz kalmayacağız. Depremin acılarını arz iyi anlayanlar adına evvel günden beri cümle #Sakarya seferber ergin durumda. Bölgede yaraları sarmaya sunu çokça çabalayan illerden birlikte biriyiz. Fedakar ve cefakar Sakarya’lı hemşehrilerime yağmacı iftirası atan Amaç Aslan’ı kınıyor ve birden iftiralarından vazgeçerek özür dilemesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ağzınızdan çıkanları kulağınız duymuyor”

Akyazı Şehremini Bilal Soykan’ın yaptığı paylaşımda ise, “Meram As! Siz Sakaryalıları evet tanımıyorsunuz evet üstelik ağzınızdan çıkanları kulağınız duymuyor. İlk günden beri 80 şehrimiz gibi Sakarya’birlikte hep fertleriyle deprem bölgesinde. Siz memleketimizi neyle suçlama ettiğinizin farkında değilsiniz mahsus? Yakışmadı bu, haddinden fazla eyvah!” ifadelerine yer verdi.

“Skandal sözlerle insan tıpkısı şehri zan altında bırakmış ve aracısız olarak garaz göstermiştir”

Sakaryaspor’un yandaş grubu Tatangalar eliyle toplumsal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, “12 Küçük Ay 2023 tarihinde Tasavvur Arslan, sunucusu olduğu vukuf programında söylediği skandal sözlerle koca tıpkı şehri sanı altında bırakmış ve doğrudan namına gaye göstermiştir. Bunca acının içre Murat Arslan kadar nifakçılara kardeşlerimizin pabuç bırakmayacağına üstelik inancımız tamdır. Toplum Örgütü avukatlarımızın konunun takipçisi olacağını ve sürecin hususiyet uğrunda bile devam edeceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz. Sakaryaspor Taraftarlar Derneği namına; Sarsıntı Çocukları Tatangalar” denildi.

Share: