Uğur Arslan’ın ithamlarına tepkiler çığ kabilinden büyüyor

Aktör ve anonsör Tasavvur Aslan’ın deprem bölgelerinde Sakarya ve Niğde plakalı araçları yağmacılıkla itham etmesi üstüne tepkiler çığ üzere büyüyor. YANLIŞSIZ Fırka Sakarya Mebus Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek, Akyazı Belediye Reisi Bilal Soykan’ın beraberinde bir nice Sakaryalı, Maksat Arslan’a karşı anif tepki gösterdi.

Sarsıntı felaketi sonrasında bölgelerde ekipler ve vatandaşlar, kriz altında kalan kişileri sağ çıkartabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bir Nice ilden de hareket bölgelerine vatandaşlar marifetiyle arkalama kolileri gönderilmeye bitmeme ediyor. 10 ili etkileyen depremin ardından doyumluk girişimine alın asayiş güçleri teyakkuz haline geçti. Bölgelerde plaçka ve hırsızlık olayları devam ederken bire bir televizyon kanalının deli dolu yayına katılan oyuncu ve anonsör Gaye Aslan’ın hareket bölgesindeki yağma ve hırsızlıklara ilgi calip konuşmasında, “Bire Bir bakıyoruz arabalar Sakarya plakalı Niğde plakalı. Bu şalter arkalama verebilecek benzeri açacak değil. Bozuk, dökülmüş aynı çevirgeç. Yaklaşıyorsunuz içi mahmul. Elbette komple? parça parça oradan, buradan çokluk malzemeler, ağzına büyüklüğünde camlarından dışarı büyüklüğünde dolmuş. Az Buçuk daha bakıyorsunuz birileri bibi oradan benzeri şeyler getirip arabanın içine tıkıyor. Plak ne? Sakarya, plaka hangi? Niğde, plak ne? Bambaşka ayrımsız özdek” söylemlerinde bulunmuştu.

Arslan’ın söylemlerine tepkiler adeta çığ üzere büyüyor. Ilkin AK Fırka Sakarya Mebus Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek ve Akyazı Şehremini Bilal Soykan doğmak amacıyla Sakaryaspor’un yandaş grubu Tatangalar, deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına destek veren Kıyamet Gönüllüleri Derneği (AFGD) Genel Başkan Yardımcısı ve Avukat Ali Samet Özkurt ile birçok Sakaryalı, Murat Aslan’ın ithamlarına reaksiyon yağdırdı.

“Tıraşçı iddialarla Sakarya’yı ağzına alamazsın”

Bölgede günlerdir ekibiyle gelişigüzel kontrol-istirdat çalışmalarına katılan Facia Gönüllüleri Derneği (AFGD) Umumi Başkan Yardımcısı ve Avukat Büyük Samet Özkurt’tan, Misyon Arslan’a sert tepki geldi. Özkurt sosyal iletişim araçları hesabı üzerinden paylaştığı videoda, “Depremin önce saatlerinden bu yana 235 nefis ekibimle gelişigüzel buradayım. Sakarya’dan buraya geldik. Fakat Maksat Arslan isimli şahsın, Sakarya plakalı araçlar aracılığıyla soygunculuk yapıldığı asılsız iddiasına şahit olduk. Bak biz de Sakarya’dan geldik Maksat As. 235 personelimle ego burada çalışıyorum. Onun dışında Sakarya Barosu’na mukayyet 40 avukat arkadaşım koordinasyon yapıyor ve müzaheret dağıtıyor. Tığ taharri-kurtarmadayız, ellerimizi daha çok hissetmiyoruz. Senin kadar kürklü montlarımızla çıkmıyor, senin kabil saçımızı taramıyoruz. Tıpkı haftadır yıkanmıyoruz. Esassız iddialarla Sakarya’yı ağzına alamazsın. Esassız iddialarından hava üzerine suç duyurusunda bulunacağız. Sakarya depremzede ayrımsız ildir. Ben 1999 depreminde babamı enkazdan çıkardım, 1992’da Erzincan depremini yaşadım. Benim gitmediğim facia namevcut, Hedef Arslan uydurma iddialarından ekolojik ortam hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Depremzede Sakarya’yı böyle aynı iddia ile kesinlikle ağızına alamazsın” ifadelerine düzlük verdi.

“Düşüncesizce attığınız iftiralara ağızsız kalmayacağız”

İthamlara karşı DÜRÜST Parti Sakarya Saylav Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek yaptığı paylaşımda, “17 Ağustos’u yeryüzü ızdırap şekilde muammer, ülkemizin kontak ve dirliği üzere seçme olayda yeryüzü dolay safta kayran düz Sakarya’mıza, düşüncesizce attığınız iftiralara ağızsız kalmayacağız. Depremin acılarını sunu ongun anlayanlar namına geçmiş günden beri tamlık #Sakarya seferber reşit durumda. Bölgede yaraları sarmaya en çokça çabalayan illerden üstelik biriyiz. Fedakar ve cefakar Sakarya’lı hemşehrilerime yağmacı iftirası atan Kasıt Aslan’ı kınıyor ve çabukça iftiralarından vazgeçerek bozukluk dilemesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ağzınızdan çıkanları kulağınız duymuyor”

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın yaptığı paylaşımda ise, “Amaç Komutan! Siz Sakaryalıları ya tanımıyorsunuz evet bile ağzınızdan çıkanları kulağınız duymuyor. İlk günden beri 80 şehrimiz kadar Sakarya’de bilcümle fertleriyle zelzele bölgesinde. Siz memleketimizi neyle suçlama ettiğinizin farkında değilsiniz anlaşılan? Yakışmadı bu, haddinden fazla efsus!” ifadelerine düz verdi.

“Skandal sözlerle eş ayrımsız şehri sanı altında bırakmış ve aracısız namına tasavvur göstermiştir”

Sakaryaspor’un lehtar grubu Tatangalar tarafından içtimai iletişim araçları hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, “12 Küçük Ay 2023 tarihinde Meram Aslan, sunucusu olduğu bili programında söylediği skandal sözlerle eş bire bir şehri zehap altında bırakmış ve doğrudan adına meram göstermiştir. Çok acının içinde Uğur Arslan kadar nifakçılara kardeşlerimizin ayakkabı bırakmayacağına üstelik inancımız tamdır. Dernek avukatlarımızın konunun takipçisi olacağını ve sürecin ahbaplık uğrunda da bitmeme edeceğini kamuoyuna nazikâne duyururuz. Sakaryaspor Taraftarlar Derneği adına; Sarsıntı Çocukları Tatangalar” denildi. – SAKARYA

Share: