Altınokta Körler Derneği Umumi Başkanı Kurtel, Afyonkarahisar’da konuştu Açıklaması

Altınokta Körler Derneği Umumi Başkanı Fermani Kurtel, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde Elbistan şubelerinin yıkıldığını ve bölgedeki üyelerine müteveccih arkalama kampanyası başlattıklarını belirtti.

Bazı ziyaretler amacıyla Afyonkarahisar’a mevrut Kurtel, şubedeki toplum örgütü üyeleriyle tıpkı araya geldi, çalışmalar hakkında kardeşçe etti.

Kurtel, programın ardından gazetecilere, iki gündür Afyonkarahisar’da valilik, şehremaneti ve gâh sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.

Görüşmelerin bol geçtiğini dile getiren Kurtel, “Bugün dahi Afyonkarahisar’daki dernek üyelerimizin sorunları ile bizden beklentilerini dinledik. Onlardan aldığımız notlara yönelik hal yollarını geliştireceğiz. Bu vesileyle tığ birlikte genel minval çalışmalarımızı üyelerimizle paylaştık.” dedi.

“Bu süreçte temas ve beraberliğimiz çok önemli”

Kurtel, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ellerinden geldiği büyüklüğünde bölgeye ayni ve nakdi müzaheret çalışmaları yaptıklarını anlattı.

Türkiye’nin haddinden fazla balaban ayrımsız zelzele afetiyle yüz yüze kaldığını dile getiren Kurtel, “Ülkemiz, depremden etkilenen 11 şehrimiz için biricik kalpgâh oldu ve yardımlarını sürdürüyor. Türkiye’miz bunun altından en kısa sürede kalkacaktır. Depremde yıkılan yerler, tekrar bozuk canlılığına kavuşacaktır. Bu süreçte birlik ve beraberliğimiz çok balaban.” diye konuştu.

“150 parafin baston gönderdik”

Kurtel, hareket bölgesindeki illerde derneklerinin 6 şubesinin olduğunu ve Elbistan’taki binalarının yıkıldığını ifade etti.

Bölgedeki üyelerinin yaralarını vira etmek amacıyla çalıştıklarını anlatan Kurtel, “Derneğimizdeki farklı şubelerimizle ayrımsız müzaheret kampanyası başlattık. Bölgedeki derneklerimizin 4-5 maaş giderlerini bastırmak istedik. Yine depremden engel gören şube üyelerimize gıda, elde etmek ve hijyen malzemeleri gönderdik. Arkalama göndermeye dahi bitmeme ediyoruz. Antrparantez bölgedeki görmez kardeşlerimize 150 beyaz baston gönderdik.” dedi.

Kurtel’e, Genel Komutan Yardımcısı İsmail Sulh, Münevver Bölüm Başkanı Hezel Ilgi ve Afyonkarahisar Bölüm Başkanı Melik Erdoğan zevcelik etti.

Share: