Akarca suyu kanser hastalarına iflah olacak

Fistül suyu kanser hastalarına şifa olacak

TOKAT – Tokat’ta kâin akarca sularının deri kanseri bilimsel verilerle ortaya konuldu.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilge Alem Çadırcı, Reşadiye ve Sulusaray kaplıca sularındaki maddenin egzamaya ve romatizmaya gür gelmesi dolayısıyla araştırı çalışması yaptı. Çadırcı, sudaki faal maddeden yola çıkarak yaptığı araştırı sonucu kap kanserinde kanserli hücrelerin kaplıca suyunun etkisiyle öldüğünü belirleme etti. Projenin makale çalışmasını mütemmim Çadırcı, suyun çıkar yol endüstrisinde yararlanma hakkını ahzetmek üzere nişancı başvurusu yaptı.

Kaplıcada bulunan bir husus mayasıl ve kap kanseri ne ferah geliyor

Kaplıca suları konusunda asistanken icraat yapmaya başladığını belirten Çadırcı, “İzmir’da ve Almanya’bile sıcakta zihayat mikroorganizmalar üzerine çalıştım. Tokat’a geldikten sonraları birlikte Sulusaray kaplıcasının egzamaya çokça ongun geldiğini duydum. Suda ne kadar enerjik maddeler, bileşikler var ki gür geliyor diye çalışma yaptık. Yani normalde minerallerle ilgili yapılmış çok emek var. Amma tığ mineraller değil da eksantrik kimyasallar, bileşikler var mı diye niteleyerek proje hazırladık. Projesinin sonucunda 20 ikmal elan etken olan benzeri bileşik elde ettik. Bununla ilişkin yapmış olduğumuz himmet sonucunda patent başvurusu yaptık, sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu iş sonucunda Sulusaray kaplıcasında bulunan tıpkı maddenin ten kanserine dolgunca geldiğini bulmuş olduk. 5 yıl evvel yaptığımız bu çalışmada aradan geçen süreçte mukavim çok müspet tepkiler de aldık. Suyu kullanıp müspet dönüşler yapanların oldu” diyerek konuştu.

Sivas’taki balıklı kaplıcalardaki balıkların faydası kadar

Sivas’taki kaplıcadaki balıklar ile hastaların felah bulduğuna dikkat çeken Çadırcı, “Sulusaray kaplıcasında balık namevcut. Ama toprağın yapısından kaynaklı, suyun sorti yolu üstünde geçtiği yerlerdeki mikroorganizmaların üretmiş olduğu ürünler, çeşitli bileşikler iyileşmeye fayda sağlıyor ” ifadelerini kullandı.

Fistül suyu içilerek iflah bulunuyor

Akarca suyunun içilebildiğini ifade eden Çadırcı, açıklamalarına şöyle devam etti: “Sulusaray kaplıcasının suyu içilebiliyor. Onu içip iyileştim diye müspet devir yapanlar oldu. Çünkü melonun organları birlikte etkiliyor. Çabucak dış organlar değil. Yani ten kanseri dediğimiz antlaşma yemeden içmeden deri aut satıh kabilinden düşünülüyor. Amma bağırsak organların yüzeyi üstelik sonuçta deriyle ciltli. Reşadiye kaplıcasının suyu içilmiyor.Share: