Afyonkarahisar’da 85 engelliye akülü vesile ihsan edildi

Afyonkarahisar’dahi Valilik, İl Umumi Meclisi, Tük Kızılay Afyonkarahisar Şubesi işbirliğinde ve hayırseverlerin desteğiyle realizasyon edilen 85 akülü kurgu, engellilere armağan edildi.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, İl Hususi İdaresi bahçesinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok iri ve zihayat benzeri büyüklük olduğunu söyledi.

Devletin ülkedeki bilcümle insanlara rastgele türlü imkanı sağlamaya çalıştığını dile getiren Yiğitbaşı, şöyle konuştu:

“Evlatlarımızın zihayat ve liyakatli olabilmesi amacıyla bizler, desteğe hazırız. Akülü miftah temini ve ihtiyaç sahipleriyle buluşturulmasında emeği güzeşte hayırseverlerimize teşekkürname ediyoruz.”

İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Burhanettin Çoban birlikte zaman hayırseverlerin desteğiyle dağıtımını yaptıkları 85 akülü araçla engelliler ve ailelerin mutluluğuna kuma olduklarını ifade etti.

Törende, DOĞRU Tümen Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Yüce Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Türk Kızılay Afyonkarahisar Idarehane Başkanı Mehmet Yakın ve Emirdağ İGM üyesi Necati Şevik bile danışma yaptı.

Programa, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Esenlik Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Münevver, ofis müdürleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri, sedir üyeleri, mânialı ve yakınları katıldı.

Konuşmaların ardından 85 akülü vasıta, engellilere konfirmasyon edildi.

Share: