AFAD üstelik İstanbulluları uyardı: Yeğin, saika, meşgul, hortum kabil olumsuzluklara alın dikkatli ve tedbirli olun

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan sonuç değerlendirmelere göre zaman İstanbul karışma Marmara Bölgesi’nde, Batı Karadeniz (Sinop aut) ile İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerli olmak üzere boğanak ve gök patırtılı boğanak yağmur beklendiği duyurulmuştu.

AFAD SMS’LE UYARDI

Bu uyarının peşi sıra AFAD’dan bile hele İstanbullulara tıpkı ikaz mesajı gönderdi. Çökertme telefonlarına gönderilen SMS’te, “İstanbul’da ahit boyu haddinden fazla akva yağış bekleniyor. Yeğin, saika, yoğun, hortum gibi olumsuzluklara cebin tetik ve müdebbir olun.” ifadeleri düzlük aldı.

AKOM: 3 EYLÜL’E KADAR DİKKATLİ OLUNMALI

Afet ve Eş Güdüm Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada ise kentin bugün itibarıyla yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Eylül Cumartesi gününe kadar deli dolu olması beklenen sağanak yağışa karşı müdebbir olunması gerektiği rapor edildi.

Akom’dan yapılan açıklamada, “İstanbul’de geçtiğimiz hafta kendisini gösteren yer meydan sağlam yağış ve tereddütlü albeni etkisini yine gösterecek.Cumartesi öğle vakti saatlerine kadar ülke genelinde aktif olması muhtemel serin ve yağışlı albeni dolayısıyla vatandaşların beklenen olumsuzluklara karşı hazırlıklı ve tedbirli olması ehemmiyet taşıyor. İBB ekipleri birlikte umum hazırlıklarını tamamlayarak, uyanıklık halinde bekleyişini sürdürüyor.” denildi.Share: