Adlı Söz Yazarı Mehmet Yüzüak Bati Bakımda

Beceriksiz, Sevi Yolu, Şarkıların Kaderi, Yüz Kiri, Sevgilim Var İzmirli, Biride Benzeri Bini birlikte Bire Bir, Bire Bir Tansık Allahım, Hasret Pınarı, Yazık Defteri, Sevgilim Var Gurbette, Dalgın Gözler, Günahkâr Olmadan gibi çok sayıda cesim şarkının güfteci Mehmet Yüzüak İstanbul’üstelik hastaneye kaldırıldı.

Magazinsortie.com ‘dan gazeteci Olcay Ünal Sert’in haberine söz yazarı Mehmet Yüzüak güzeşte akşam saat 02.00 civarında nezif geçirerek acil kendisine hastaneye kaldırıldı. Midesinden ve karaciğerinden tetkikler yapılan Yüzüak’ın dokunaklı bakımda tedavisi devam ediyor. Elan teşhis konulmadığı için kanamanın nedeni bilinmiyor. Mehmet Yüzüak, ayrımsız süredir dişlerinden rahatsız olduğu üzere antibiyotik tedavisi görüyordu.

Mehmet Yüzüak, Olcay Ünal Sert’e yaptığı açıklama birlikte “Yataktan kalktım sürünerekten tün cankurtaran çağırdım, bütün yerler soluk revan içinde kaldı. Ambulans Tanrı’tan 3 dakikada geldi, evim andıran evet dakikasında beni hastaneye kaldırdılar, güç bakıma aldılar şeb, sabaha kadar uğraştılar. Bilcümle Doktorlar uğraştı, bibi çöz organlarımdan neden kaynaklandığını araştırıyorlar. Allah razı olsun devletimden. Bu büyüklüğünde mı sayrılarevi temiz peki, bu büyüklüğünde mı etibba bol evet. Ne olur doktorları şikayet etmeyelim, doktorları sevelim, hangi evet.” dedi. Kanamanın nedeninin daha bilinmediğini tamlayan Yüzüak; “Mideme 3 şerha bant takıldı kanların durması için. Tetkiklerin arkası sıra kanamanın bozukluk olduğu ortaya çıkacak.” dedi.

Mehmet Yüzüak son olarak “Dualarınızı bekliyorum, herhalde beni birkaç ahit bırakmayacaklar. Diş tedavisi olurken dişçinin bana yazmış olduğu kutu kutu antibiyotikleri kullandım şuursuz ayrımsız şekilde ama o doktorun bile bu kadar antibiyotik yazması hataymış, fücceten nezif yaptı akşam yataktan fırladım, salona büyüklüğünde sürüne sürüne gittim. Nihayet demincek buradayım” dedi.

Mehmet Yüzüak’ın toplumsal medya hesabından yeğeninin yaptığı açıklamada;”Canım amcam Mehmet Yüzüak komada. Geceleyin 02.00’den beri ölümle pençeleşiyor” notu düşüldü.

Share: