Acun, Kylian Mbappe’nin hareketli yayında Acun Ilıcalı’ya dediklerini konuşuyor: Heybetli jest

Deprem felaketinin yaralarını fethetmek için futbol dünyası “Bile” verdi. Türk futbolunun tıpkı araya geldiği yardım gecesine dünyaca ünlü futbolcu Kylian Mbappe bile katıldı. Fransız yıldızın, Türkiye üzere verdiği bindi mesajı dış basında açık meydan buldu.

DÜNYA BASININDA MANŞET OLDU

Kylian Mbappe’nin tarihi gecede yayına katılması dünya basınında iri patırtılı getirdi. Onze Mondial, “Mbappe’den Türkiye için heybetli jest” manşeti attı. Daily Sport France ise “Türk televizyonundaki müzaheret programına katılan Mbappe, deprem felaketinden etkilenenlere destek verdi.” ifadelerini kullandı.

“ACUN ILICALI, TÜRKİYE’YE GOL ATMAMASINI İSTEDİ”

La Voix üstelik Nord’un haberinde ise, “Kylian Mbappe, Türkiye’deki depremin mağdurlarına yardım etmek amacıyla rastgele yolu kullanacağını açıkladı.” denildi. Blasting News France’da Acun Ilıcalı ile Mbappe’nin diyaloğu kayran alırken, “Mbappe’ den katıldığı yardım programında Türkiye’ye gol atmaması istendi. Mbappe ise bu isteğe gülerek ve parmaklarını kaldırarak onaylama verdi.” ifadeleri kullanıldı.

TÜRKİYE PAYLAŞIMI YAPTI

Canlı işaret sonrası Kylian Mbappe toplumsal iletişim araçları hesabından Türkiye üzere ayrımsız paylaşım yaptı. Fransız yıldızın gönderisi gücük sürede binlerce etkileşim aldı.

MBAPPE NELER DEDİ?

Mbappe deli dolu yayında yaptığı açıklamada, “Bu programın parçası olduğum üzere alım duyuyorum. Türkiye’bile yaşanan balaban bire bir ağlatı. Büyük teessürat yaşandı. Türkiye’nin neler çektiğini oranlama edemiyorum bayağı. Dünyanın futbol camiası aynı araya toplanacak ve Türkiye’ye verecektir.

Bu yardım benim amacıyla balaban. ekstrem bire bir görev. Türkiye üzere rastgele molekül haddinden fazla henüz mebzul olacak diyerek umuyorum. Ben Frenkçe konuşmayı tercih ettim. Bu yaşananlar iri aynı ağlatı. Hayal gücümüzün yetmeyeceği kadar nazik benzeri olaydı. Türkiye’nin neler çektiğini oranlama edemiyorum. Bu projenin bire bir parçası olduğum amacıyla çekicilik duyuyorum. İlk olarak, elbette ki insanların, çocukların hayalleri çok heybetli. Elimde olan kamu imkanları onlar için kullanacağım. Kayran dışında vergili davranışlarda gezmek amacıyla elimden geleni yapacağım. Birçok çocuğun gülüşünü yeniden kazandırabileceğimiz kanaatindeyim.” ifadelerini kullandı.

Share: